روش های دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت ترکیه

نحوه اخذ پاسپورت ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای اوراسیایی است که هر سال نسبت به سال گذشته، بیشتر پیشرفت کرده و آینده درخشانی پیش روی دارد. همچنین ارزان بودن نرخ زندگی در کنار مدرنیته بودنش موجب شده تا عده زیادی به این کشور مهاجرت کنند. اما سؤال اینجاست که به چه طریقی می‌توان اقامت ترکیه را اخذ کرد؟ و چه روش‌هایی برای دریافت پاسپورت ترکیه وجود دارد؟ در ادامه مطلب با ما در روتس کپیتال همراه باشید تا بهترین و آسان ترین طرق اخذ پاسپورت ترکیه را آموزش دهیم.

دریافت پاسپورت ترکیه

با توجه به قوانین جدید در ترکیه، دریافت گذرنامه و شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی، بسیار آسان شده است. حال با یکدیگر روش‌هایی که می‌توان به واسطه آن پاسپورت ترکیه را دریافت کرد، بررسی می‌کنیم.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق کار

به منظور دریافت پاسپورت می‌توانید از طریق کار در کشور ترکیه، اقامت و تابعیت در آن را به دست آورید. برای این منظور می‌بایست از یک کارفرمای معتبر، پیشنهاد کاری داشته باشید. سپس می‌توانید برای اقامت و دریافت «مجوز کار» یا همان «چالیشما ایزنی» اقدام کنید. بدین ترتیب اگر شما به مدت 5 سال در ترکیه کار کنید و بیمه و مالیات خود را بپردازید، پس از گذشت این مدت زمان می‌توانید نسبت به اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید. البته طبق آخرین آمارهای منتشر شده، نرخ بیکاری در کشور ترکیه بالا بوده و شرایط کار در آن، چندان مطلوب نیست.

گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک یا خانه

ساده‌ترین روش برای دریافت پاسپورت ترکیه، خرید ملک در آن است. در سال 2018 و بعد از آن، قانونی در ترکیه به ثبت رسید که به واسطه آن، فرصتی برای افراد و خانواده ها فراهم شد تا بتوانند با خرید ملک در ترکیه، پاسپورت بگیرند یا به عبارتی اقامت خود و سایر اعضای خانواده‌شان را دریافت کنند. اما مهم‌ترین نکته درباره خرید ملک در این کشور آن است که ارزش آن حداقل می‌بایست معادل 400 هزار دلار بوده و حتماً به مدت زمان سه سال صاحب آن ملک باشید تا پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله اقامت با خرید ملک در ترکیه را مطالعه فرمایید.

اگر بودجه کافی برای خرید این خانه را ندارید، نگران نباشید. یک راه ساده‌تر نیز وجود دارد که با روش قبلی کمی متفاوت است. در این روش نیازی به خرید خانه 400 هزار دلاری نیست بلکه می‌توانید خرید خانه ارزان در استانبول و با در دست داشتن سند آن، جهت گرفتن پاسپورت یک ساله ترکیه اقدام کنید. البته هر سال می‌بایست ویزای خود را تمدید نمائید تا در نهایت پس از گذشت مدت زمان پنج سال، بتوانید از مزایای پاسپورت ترکیه استفاده کنید.

در هر دو حالت، ملک خریداری شده باید دارای شرایطی باشد که این شرایط عباتند از:

  1. ملک یا خانه خریداری شده، به صورت نقدی خریده شده باشد.
  2. در سه معامله قبلی خانه، نباید دست افراد خارجی بوده باشد.
  3. از لحاظ بدهی یا وام مشکلی نداشته باشد.

دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت گذرنامه ترکیه از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های دریافت پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت است که نسبت به سایر روش ها کم هزینه تر خواهد بود. با توجه به اینکه اتباع خارجی برای انجام هرگونه فعالیت تجاری، نیازمند ثبت شرکت‌اند، راه اندازی یک کسب و کار کوچک در ترکیه نیز، به ثبت شرکت نیازمند است. اما نکته اصلی اینجاست که شرکت ثبت شده نباید یک کسب و کار کوچک باشد، بلکه می‌بایست حداقل 50 نفر در آن مشغول به کار شوند. بنابراین اگر شما در این کشور شرکتی را به ثبت رسانده و برای دریافت مجوز کار اقدام کنید، پس از پنج سال شهروند ترکیه محسوب شده و می‌توانید گذرنامه ترکیه‌ را دریافت کنید. البته به شرط آن که در طول این مدت برای خود بیمه رد کنید.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک

براساس قانون جدید ترکیه، اگر شما به مدت سه سال، مبلغ 500 هزار دلار را در یکی از بانک های ترکیه سپرده‌گذاری کنید، پاسپورت ترکیه به شما تعلق خواهد گرفت. البته در طول این مدت، به سپرده پس‌انداز شما سود تعلق می‌گیرد. باز کردن حساب بانکی در ترکیه با پاسپورت ایرانی قابل انجام است و در کمتر از یک روز، با اخذ کد مالیاتی ترکیه، می‌توانید نسبت به باز کردن حساب بانکی خود، اقدام کنید.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه ای

بر اساس قوانین موجود در کشور ترکیه، اگر شما با یکی از شهروندان ترکیه‌ای ازدواج کنید، می‌توانید برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید. البته فراموش نکنید که ازدواج شما می‌بایست از سوی کشور ترکیه واقعی شناخته شود و مدت زمان سه سال از آن گذشته باشد. فرقی نمی‌کند که این ازدواج در خاک کشور ترکیه صورت گرفته باشد یا هر کشور دیگری؛ اما اگر ازدواجتان در کشور دیگری انجام می‌شود، حتماً می‌بایست کنسولگری ترکیه را در آن کشور، در جریان ازدواج خود قرار دهید. نکته دیگر آن است که شما می‌توانید بلافاصله پس از ازدواج، اقامت یک ساله کشور ترکیه را اخذ کرده و هر سال آن را تمدید کنید تا در نهایت بتوانید پس از گذشت مدت زمان سه سال، پاسپورت ترکیه و شهروندی آن را دریافت کنید.

دریافت پاسپورت ترکیه

حال ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا می‌توان از طریق تحصیل، تولد یا پناهندگی، پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل، تولد یا پناهندگی

  • تحصیل در ترکیه منجر به دریافت گذرنامه و اقامت در ترکیه نمی‌شود اما این فرصت را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا پس از اتمام اقامت تحصیلی، به یافتن شغل مورد نظر پرداخته و اقامت کاری دریافت کنند.
  • تولد فرزند در کشورهای مختلف، شرایط متفاوتی را برای اقامت فراهم می‌کند. با توجه به اینکه کشور ترکیه از قانون خون پیروی می‌کند، اگر پدر و مادر تابعیت ترکیه را داشته باشند، فرزند متولد شده نیز تابعیت ترکیه را خواهد گرفت. اما در حالت کلی تولد فرزند در ترکیه، موجب دریافت پاسپورت این کشور نمی‌شود.
  • طبق کنوانسیون ژنو، ترکیه فقط مسئولیت شهروندان پناهنده شده از شورای اروپا را می‌پذیرد و نسبت به سایر شهروندان کشورهای دیگر، مسئولیتی را تقبل نکرده است. فقط تا زمان فراهم شدن مهاجرت افراد به کشور ثالث، اجازه اقامت به آن‌ها خواهد داد. آن هم به شرطی که صحت ادعای فرد مبنی بر عدم امنیت جانی در کشورش تأیید شود. با توجه به امکانات ضعیف موجود در کشور ترکیه برای پناهندگان، پیشنهاد می‌شود که از روش‌های دیگری برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

اخذ پاسپور‌ت تر‌کیه با خدمات روتس کپیتال

دریافت پاسپور‌ت تر‌کیه مراحل آسانی دارد. با جست‌وجوی عبارت “ویزای شینگن با پاسپور‌ت تر‌کیه” متوجه می شوید که با داشتن پاسپورت این کشور می توانید ویزای شینگن را هم به راحتی دریافت کنید. برای اخذ پاسپور‌ت تر‌کیه، خرید ملک با ارزش بیشتر از 400 هزار دلار بهترین گزینه است.

roots capital روتس کپیتال یکی از بزرگ ترین مجموعه های فروش املاک در ترکیه است که می توانید از طریق آن املاک دلخواه خود را در ترکیه خریداری و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. این مجموعه با برخورداری از مجرب ترین کارشناسان و بزرگ ترین آرشیو فایل فروش ملک، می تواند فرایند خرید خانه در ترکیه را برای شما آسان تر از همیشه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اطلاع از روش اخذ پاسپور‌ت تر‌کیه می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مطلب روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه را با یکدیگر بررسی کردیم و دانستیم با توجه به موقعیت جغرافیایی و سبک زندگی موجود در آن، هر ساله نظر مهاجران زیادی را به خود جلب می‌کند. با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ترکیه، احتمال پیدا کردن کار و دریافت اقامت از این طریق، ساده نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با افزایش آگاهی، از سایر روش های گفته شده، نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

سوالات متداول

آیا ترکیه به اتباع خارجی، پاسپورت می‌دهد؟

بله – کشور ترکیه به آن دسته از افرادی که شرایط دریافت تابعیت ترکیه را دارا باشند، پاسپورت می‌دهد.

چه روش‌هایی وجود دارد که به واسطه آن بتوان، نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کرد؟

برای دریافت پاسپورت ترکیه می‌توان از طریق کار، خرید خانه در استانبول، راه‌اندازی کسب‌وکار و ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری در بانک یا ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ای و … اقدام کرد.

آیا به افراد متولد شده در کشور ترکیه، تابعیت این کشور، تعلق می‌گیرد؟

خیر – با توجه به اینکه در ترکیه تابعیت از اصل خون پیروی می‌کند، به فرزندان اتباع خارجی که در کشور ترکیه به دنیا می‌آیند، تابعیت تعلق نمی‌گیرد.

آیا ویزای تحصیلی در ترکیه، منجر به دریافت تابعیت ترکیه می‌شود؟

خیر – ویزای تحصیلی در ترکیه به نوبه خود منجر به دریافت تابعیت ترکیه نمی‌شود، اما فرصت کاریابی را فراهم کرده و شخص می‌تواند ویزای تحصیلی خود را برای اقامت، به ویزای کاری تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس اپ