راهنمای خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول؛ یک سرمایه گذاری موفق در بلند مدت
بسیاری از اتباع خارجی به دنبال خرید خانه در استانبول ترکیه هستند. سرمایه گذاری در بخش املاک در ترکیه مزایای زیادی در بلند مدت خواهد داشت. از این رو، فروش خانه به اتباع خارجی در برخی مناطق ترکیه به ویژه شهر استانبول، در بالاترین حد قرار دارد. طبق آمارها، ترکیه به طور میانگین سالانه حدود 40000 تا 50000 ملک به اتباع خارجی فروخته می‌‌ شود. افرادی که در ترکیه خانه می خرند، عمدتا از میان اتباع عراق، ایران، روسیه و آلمان هستند.

خرید خانه ارزان در استانبول

درحالی که فرآیند خرید ملک در کشورهای دیگر مستلزم پرداخت هزینه های ‌سنگین به خصوص هزینه های ‌مربوط به مالیات است، قیمت خرید خانه در استانبول به تومان بسیار مناسب است. فرآیندهای اداری خرید ملک نیز بین 1 تا 3 هفته طول می‌‌‌کشد و خریداران خانه به‌راحتی سند مالکیت دریافت می‌‌‌کنند.

کدام بخش استانبول برای خرید خانه بهتر است؟

استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای ترکیه است که به علت پیشرفت چشمگیر اقتصادی و اجتماعی آن در سال های اخیر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی زیادی قرار گرفته ‌است. یکی از راه های اخذ اقامت کشور ترکیه، از طریق خرید خانه در استانبول ارزان است. استانبول در طی سال های اخیر در زمینه‌های مختلف پیشرفت قابل توجهی داشته ‌است. در نتیجه با روتس کپیتال سایت خرید خانه در استانبول، برای خرید و فروش ملک در این شهر دچار مشکل نمی‌شوید. برای پیش خرید خانه در این شهر صرف نظر از اروپایی یا آسیایی بودن محله، به علایق و معیارهای خود برای انتخاب خانه دقت کنید.

 

خرید خانه در استانبول اروپایی 

کشور ترکیه در دو قاره اروپا و آسیا وجود دارد. استانبول اروپایی محله های زیادی دارد که در اکثر آن‌ها مهاجران مختلف اقامت دارند. این بخش استانبول نسبت به استانبول آسیایی از نظر اقتصادی پیشرفته تر است. از محله های اروپایی استانبول می‌توان به مناطق زیر اشاره کرد:

 • باکیرکوی
 • کوچک چکمجه
 • بیلیکدوزو
 • اسنیورت
 • کائیتهانه

خرید خانه در استانبول آسیایی

اگر می‌خواهید محلی که در آن خانه می‌خرید افراد مهاجر کمتری داشته باشد، بهتر است در استانبول آسیایی یعنی آناتولی خانه بخرید. این قسمت نسبت به استانبول اروپایی بیشتر مسکونی است و از جمله مهم ترین محله های بخش آسیایی می‌توان مناطق زیر را نام برد:

 • مال تپه
 • بیکوز
 • سانجاک تپه
 • اسکودار
 • کادیکوی

پروژه های مسکونی استانبول

مزایای سرمایه گذاری در بخش املاک استانبول

آپارتمان های ‌مدرن، ویلاها و ساختمان‌های ‌تجاری فراوان همگی نشان دهنده پیشرفت چشمگیر بازار املاک ترکیه در 20 سال گذشته است. دولت ترکیه همچنین میلیاردها دلار برای ارتقای زیرساخت ها و احداث جاده ها هزینه کرده است تا بتواند سرمایه گذاری خارجی را تقویت کند، بنابراین هرکس می‌‌ تواند متناسب با بودجه ای که در اختیار دارد، در این کشور به‌خصوص در بخش املاک سرمایه گذاری کند. در ادامه مزایای سرمایه گذاری در بخش املاک در ترکیه را با هم بررسی می‌‌ کنیم.

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری

رشد قابل توجه در بازار سرمایه گذاری املاک مسکونی زمانی حاصل شد که دولت ترکیه حداقل سطح اخذ شهروندی ترکیه طبق برنامه سرمایه گذاری را از 1 میلیون دلار به 250000 دلار کاهش داد. از این رو، ترکیه به عنوان یکی از ارزان ترین طرح های پاسپورت طلایی جهان، فرآیند درخواست ساده‌ ای برای اخذ تابعیت دارد.

کسب سود در بلندمدت با خرید خانه در استانبول

به دلیل شاخص پایین قیمت ها، با خرید خانه های ‌نوساز در ترکیه، امکان کسب سریع سود برای شما وجود نخواهد داشت. با این حال، یک سرمایه گذاری بلندمدت در بخش املاک به مدت ده سال یا بیشتر، سود ایده آلی را برای شما به دنبال دارد. از این رو خرید خانه در استانبول با قیمت مناسب می‌‌‌تواند گزینه مناسبی برای یک سرمایه گذاری بلندمدت باشد که یکی از طرح های ‌مربوطه، خرید خانه در استانبول با اقساط 5 ساله است.

سبک زندگی با کیفیت در ترکیه

برخی خریداران ملک که به دنبال کشوری دیگر برای گذران دوران بازنشستگی هستند، ترکیه را انتخاب می‌‌‌کنند. آب و هوای فوق العاده و موقعیت ساحلی از جذابیت های ‌این کشور است. عده‌ای از افراد هم در پی این هستند که در ترکیه به عنوان یکی از بازارهای پررونق گردشگری در جهان که سریع ترین رشد را دارد، سرمایه گذاری کنند.

ویدیو راهنمای سرمایه گذاری در املاک و خرید خانه در استانبول

محله های گران قیمت برای خرید خانه در استانبول کدام اند؟

شهر استانبول محله های متفاوتی دارد که شما می‌توانید بسته بر علاقه و بودجه خود در آن ها خانه بخرید. به طور کلی از محله های زیر به عنوان گران قیمت ترین محله ها برای خرید خانه در این شهر یاد می‌شود:

 • شیشلی
 • تکسیم
 • بیکوز
 • نیشانتاشی
 • خیابان بغداد
 • لونت
 • ساریر
 • ماسلاک

طبق آمارها بیش از نیمی از خرید و فروش خانه در ترکیه مربوط به خرید و فروش املاک در این شهر است. تقاضای زیاد برای پیش خرید خانه در استانبول و پیشرفت های گوناگون آن باعث رشد قیمت خانه در استانبول به پول ایران شده ‌است. تقریبا با داشتن 800 میلیون پول می توان یک خانه خوب در استانبول خریداری کنید و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول کجاست؟

هر منطقه در استانبول دارای موارد منحصر به فردی است؛ مانند لوکس بودن ملک یا تجاری بودن محله، اما انتخاب بهترین منطقه، به بودجه و دلایل خرید شما نیز بستگی دارد. با این وجود، برخی از مناطق استانبول، پیشتاز هستند و نسبت به سایر مناطق، نرخ فروش املاک مسکونی در آن ها به مهاجران و اتباع خارجی بیشتر است. از این رو، برای مشاهده نمونه املاک در استانبول از جمله انواع آپارتمان ها و ویلاهای لوکس، می‌‌‌توانید با مجموعه روتس کپیتال در تماس باشید. کادر مشاورین املاک ما، اطلاعات جامعی را از املاک شامل قیمت، مکان و ویژگی‌های خانه را در اختیار شما می‌‌‌گذارند.

بهترین منطقه در استانبول برای سرمایه گذاری

بازار مسکن استانبول مانند گردشگری، تحصیل، اقامت، تجارت و امور مالی خود پیشرو است، این بازار در ترکیه نیز رتبه اول را دارد. عمارت های ‌یالی واقع در سواحل بسفر گران ترین املاک استانبول ترکیه برای خرید هستند. هرچند استانبول یک مرکز تجاری فعال در ترکیه است، اما منطقه ای برای سرمایه گذاری های ‌کوتاه مدت نیست. در عوض، دارای پتانسیلی ایده آل در میان مدت تا بلندمدت است.
با این حال، بیشترین سرمایه گذاری در بخش املاک در استانبول در مناطق بخش اروپایی این شهر اتفاق می‌‌ افتد؛ جایی که شوراهای محلی میلیاردها دلار برای ارتقای زیرساخت های پیشرفته و یک شبکه حمل  و نقل عمومی عالی هزینه می کنند. از این رو، برای خرید خانه ارزان در استانبول، می‌‌ توانید سری به این مناطق بزنید. یکی از دلایل مهمی که سرمایه گذاران خارجی به دنبال خرید خانه در این منطقه از استانبول هستند، فروش خانه های ‌خارج از طرح، با تخفیف قابل توجه و طرح های ‌پرداخت متنوع است.
در واقع این مناطق حاشیه ای، به دلیل احداث پروژه های بزرگ مانند فرودگاه ها، سرمایه گذاران را جذب می‌کنند. اما برای خریداران خانه، ساختمان های مدرن جذابیت بیشتری دارند که شامل آپارتمان ها و دوبلکس هایی با طیف وسیعی از امکانات مانند استخر، باشگاه های ورزشی، سونا، و باغ های محوطه سازی شده هستند.

بهترین منطقه در استانبول برای تجارت

اگر قصد دارید بازار گردشگری استانبول را تسخیر کنید، به منطقه بی اوغلو در استانبول جدید یا منطقه قدیمی فاتح که شامل بناهای نمادینی مانند ایاصوفیه، مسجد آبی و کاخ توپکاپی است، برای خرید خانه سر بزنید. طبیعتا، با توجه به موقعیت مناسب این شهر، به‌عنوان یک مرکز مهم سفرهای تجاری نیز به شمار می‌‌‌آید. مناطق اصلی تجاری، لونت (Levent) و ماسلاک (Maslak) در بخش اروپایی استانبول هستند. درعین‌حال، شیشلی یک مرکز خرده فروشی در استانبول است که دارای مراکز خرید عظیم و بسیاری از مکان های تجاری است.

پادکست پیش خرید خانه در استانبول

شرایط خرید خانه در استانبول برای اقامت

خرید خانه در استانبول و اخذ اقامت دو حوزه مجزا هستند و خرید ملک به معنای اخذ اقامت نیست. در عوض، یک فرآیند درخواست متفاوت را با انجام بررسی های ‌مالی تکمیل می‌‌ کنید. با این حال، اگر ملکی به ارزش 400000 دلار یا بیشتر خریداری کنید، می‌‌‌توانید برای اخذ شهروندی ترکیه درخواست دهید و از حقوق کامل کار و زندگی برخوردار شوید.

خرید خانه در استانبول برای اقامت

آیا خرید خانه در استانبول ترکیه به پول ایران امن است؟

بله، ترکیه مقررات خود را برای محافظت از دارایی های ‌سرمایه گذاران بین المللی تشدید کرد.ه است دولت ترکیه، صدور چک های ‌بلند مدت را لغو کرد و کارگزاران املاک برای فعالیت تحت این پروتکل های ‌قانونی، نیاز به مجوز داشتند. با این حال، خریداران ملک باید برای استفاده از این فرصت سرمایه گذاری مطمئن، دقت لازم را داشته باشند. در این مورد می‌‌ توانید از خدمات مشاوره املاک گروه روتس کپیتال استفاده کنید. شما بهتر است از یک وکیل کمک بگیرید و تمام تراکنش های ‌مالی و هزینه ها را از طریق بانک برای ثبت خرید مستند کنید. اگر همه کارها را درست انجام داده باشید، در عرض یک هفته می‌‌‌توانید سند مالکیت خود (tapu) را امضا کنید.

قیمت ملک در استانبول ترکیه چقدر است؟

اولین گام این است که در مورد بودجه ای که در اختیار دارید، تصمیم بگیرید. پایه قیمت خانه در استانبول به پول ایران، از 2.6 تا 3.2 میلیارد تومان است. همچنین هزینه های ‌اضافی برای خرید که تقریباً 9٪ قیمت فروش است را نیز در نظر بگیرید. برای خرید ملک در استانبول، مناطق مختلف آن را بررسی کنید. اگر از وضعیت شهر استانبول و امکانات محلی آن مانند مراکز خرید، مدارس، امکانات پزشکی آن بی اطلاع هستید مجموعه ما با بهره‌مندی از تیمی از مشاوران حرفه ای، به سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهند داد و مطابق با نیازهای سبک زندگی شما بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول را به شما معرفی خواهند کرد.

4 thoughts on “خرید خانه در استانبول

 1. آیا با خرید خانه در استانبول میتونیم اقامت رو برای خانوادمون بگیریم؟ و اینکه هنگام فروش ملک شهروندی ما هم ازمون اخذ میشه؟

  1. بله شما میتونید با خرید خانه در شهر استانبول ترکیه به ارزش 400 هزار دلار اقامت دائم این کشور رو برای خود همسر و فرزندانتون دریافت کنید. در صورت خرید خانه با ارزش کمتر از 400 هزار دلار اقامت 5 ساله دریافت میکنید که قابل تمدید هست.

 2. فروش خانه در استانبول به چه صورته؟ مجموعه روتس کپیتال فروش ملک هم داره؟ یعنی ما ملکمون رو بسپاریم و به فروش برسونید

  1. بله شما میتونید با خیال راحت ملکتون رو به مجموعه ما بسپارید تا کارشناسان ما ملک شمارو در هر منطقه ای از استانبول بفروشه. خالی از لطف نیست عرض کنم که روتس کپیتال حتی کسب و کار های شمارو (رستوران،فست فود،مارکت و ..) هم خرید و فروش میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.