راهنمای اخذ کد مالیاتی ترکیه یا ورگی نوماراسی

اخذ کد مالیاتی ترکیه

اخذ کد مالیاتی ترکیه با کمترین هزینه

اگر قصد ثبت شرکت، خرید و فروش ملک، خودرو یا حتی افتتاح حساب بانکی در ترکیه را دارید، باید برای دریافت ورگی نوماراسی اقدام کنید. ورگی نوماراسی یا کد مالیاتی، کدی است که درست مانند کد ملی، برای هر فرد به صورت کاملا اختصاصی می‌باشد و با در اختیار داشتن آن می‌توان در ترکیه انواع معاملات را انجام داد. توجه داشته باشید که برای دریافت این کد می توان به دو روش آنلاین و حضوری اقدام کرد. همچنین معمولا برای دریافت کد مالیاتی، از شما هزینه ای دریافت نخواهد شد. برای آشنایی با روش دریافت کد مالیاتی ترکیه، مراحل اخذ آن، روش استعلام این کد و همین طور شرایط دریافت آن، در این مطلب از مجموعه روتس کپیتال با ما همراه باشید.

اخذ کد مالیاتی ترکیه

هر نکته‌ای که باید درباره کد مالیاتی ترکیه بدانید

اگر بخواهیم به زبان ساده کد مالیاتی را توصیف کنیم، باید بگوییم کد مالیاتی یا ورگی نوماراسی، درست مانند کد ملی در ایران است. این کد، مانند کد هویتی شما عمل می کند. در نتیجه، برای انجام هر نوع کار رسمی و دولتی، به این کد نیاز دارید. به عنوان مثال، حتی برای افتتاح حساب در بانک های ترکیه باید کد مالیاتی را دریافت کرده باشید.

توجه داشته باشید که کد مالیات، از نوع 10 رقمی است و به عنوان هویت و مدرک شناسایی شما شناخته می شود. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که بر خلاف نام آن، این کد هیچ ارتباطی با پرداخت مالیات ندارد. به طور کلی، اگر قصد سفر به ترکیه و مخصوصا مهاجرت به این کشور را دارید، توصیه می کنیم در اسرع وقت کد مالیاتی را دریافت کنید. در غیر این صورت، با چالش های بسیار زیادی در زندگی در این کشور مواجه خواهید شد.

چرا به کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه نیاز دارید؟

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم می‌دهند تا افرادی که می‌خواهند در کشور ترکیه اقامت داشته باشند، حتما کد مالیاتی را دریافت کنند. از جمله کاربردهای دریافت این کد مالیاتی می توان به خرید ملک، افتتاح حساب، اخذ ویزای کاری، خرید و فروش خودرو، تحصیل در ترکیه، سرمایه گذاری و هرگونه لیزینگ مالی اشاره کرد. در ادامه با برخی از مهم ترین کاربردهای دریافت کد مالیاتی کشور ترکیه را بررسی می کنیم.

از جمله کاربردهای دیگر کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه می توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • امور مربوط به چک یا سند
  • دریافت وام
  • خرید مغازه
  • انجام امور مالی و اداری
  • دریافت مجوز کار در ترکیه

امکان خرید، فروش و اجاره ملک

خرید و اجاره ساده ترین روش ها برای دریافت اقامت نسبتا بلندمدت کشور ترکیه هستند. اگر ارزش املاک و مستغلات شما بیشتر از 400 هزار دلار آمریکا باشد، اقامت دائم و شهروندی ترکیه را دریافت می کنید. در عین حال، اگر ارزش املاک کمتر از این مقدار باشد، اقامت موقتی ترکیه را دریافت خواهید کرد. همچنین با اجاره ملک هم اقامت موقتی این کشور به شما اعطا خواهد شد. اما برای اجاره و خرید ملک در ترکیه، ابتدا باید کد مالیاتی را در این کشور دریافت کرده باشید. در غیر این صورت، امکان خرید و اجاره املاک و در نهایت، اخذ اقامت ترکیه را نخواهید داشت.

سرمایه گذاری و انجام امور بانکی

یکی از مهم ترین کاربردهای اخذ کد اقتصادی ترکیه و مزایای دریافت آن، سرمایه گذاری در ترکیه از روش های مختلف و همین طور افتتاح حساب بانکی در این کشور است. درست است که بانک های نسبتا محدودی در ترکیه امکان افتتاح حساب برای ایرانیان را فراهم کرده اند. اما حتی برای افتتاح حساب بانکی معمولی در این بانک ها هم نیاز به ارائه کد مالیاتی دارید. در غیر این صورت، امکان استفاده از خدمات این بانک ها را نخواهید داشت.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق روش های مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال، می توانید مبلغی مشخصی را به مدت دو الی سه سال در یکی از بانک های این کشور سپرده گذاری کنید. البته برای این منظور، باید ابتدا کد مالیاتی مخصوص خود را دریافت کرده باشید.

ثبت شرکت در ترکیه

یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای مهاجرت و در عین حال تجارت در کشور ترکیه، ثبت شرکت در این کشور است. با ثبت شرکت در ترکیه، در کمتر از دو الی سه سال، می توانید اقامت موقتی خود را به اقامت دائمی این کشور تبدیل کنید. اما برای این منظور، باید حتما کد مالیاتی این کشور را در اختیار داشته باشید.

نحوه دریافت کد مالیاتی ترکیه

نحوه دریافت کد مالیاتی ترکیه

با جست و جوی عبارت “چگونه در ترکیه کد مالیاتی بگیریم” متوجه می شوید که روش های مختلفی برای دریافت کد مالیاتی ترکیه وجود دارند که از جمله آن ها می توان به دو روش حضوری و آنلاین اشاره کرد. هرکدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که توصیه می کنیم متناسب با نیاز و شرایط خود، برای دریافت این کد از طریق یکی از این دو روش اقدام کنید.

دریافت کد به صورت حضوری

یکی از روش های دریافت ثبت نام کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه، مراجعه حضوری به اداره مالیات کشور ترکیه است. برای این منظور، لازم است که در کشور ترکیه حضور داشته باشید. تقریبا در تمام شهرهای این کشور، شعب اداره مالیات وجود دارند و در زمان کاری تعیین شده می توانید برای دریافت ورگی نوماراسی به آن ها مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت کد مالیاتی کشور ترکیه لازم است که تمام مدارک مورد نیاز برای دریافت این کد را در اختیار داشته باشید.

با در اختیار داشتن تمام مدارک مورد نیاز و مراجعه به اداره مالیات ترکیه، نوبت به ثبت درخواست دریافت کد مالیاتی و تکمیل فرم های مربوطه می رسد. در این فرم ها باید اطلاعات مختلفی از جمله آدرس اقامت موقتی یا دائمی خود را وارد کنید. بعد از تکمیل اطلاعات و ارائه تمام مدارک مورد نیاز، در کمتر از 15 دقیقه کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه را دریافت خواهید کرد.

لوگوی اداره مالیات ترکیه

دریافت کد مالیاتی از طریق سایت اداره مالیات ترکیه

یکی از روش های دیگر دریافت کد مالیاتی کشور ترکیه، مراجعه به سایت اداره مالیات ترکیه و بخش ثبت نام کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه است. برای استفاده از خدمات سایت دریافت کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه می توانید روی این لینک کلیک کنید.

برای دریافت کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه از طریق وب سایت اداره مالیات این کشور، باید تمام مدارک مورد نیاز را به صورت اسکن شده در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت، نمی توانید کد مالیاتی را دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت کد مالیاتی لازم است که تمام مدارک در سایت بارگذاری شوند. در نهایت و بعد از آپلود تمام مدارک، توسط کارشناس مربوطه بررسی و تایید می شوند. به طور کلی، در مدت کمتر از چند ساعت می توانید کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه را به صورت اینترنتی و در هر نقطه از جهان دریافت کنید.

برای اخذ کد مالیاتی ترکیه به چه مدارکی نیاز دارید؟

یکی از سوالاتی که همواره درباره دریافت ورگی نوماراسی مطرح می شود این است که برای دریافت این کد 10 رقمی، به چه مدارکی نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم برای دریافت کد مالیاتی کشور ترکیه تنها به دو نوع مدارک نیاز دارید. اولی مدارک هویتی و دیگری مدارک محل سکونت. برای مدارک هویتی، ارائه اصل و کپی پاسپورت کفایت می کند. اما برای اثبات محل سکونت، می توانید مدارک مختلفی مانند اجاره نامه منزل، قبض آب و برق یا سند ملک را ارائه دهید. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که ممکن است در مواقعی برای دریافت این کد، مجبور به تهیه سیم کارت با پیش شماره ترکیه شوید.

هزینه دریافت کد مالیاتی در ترکیه

اگر قصد دریافت کد مالیاتی ترکیه را دارید و نمی دانید که هزینه مربوط به دریافت این کد چقدر است، باید بگوییم برای دریافت کد مالیاتی، چه در روش آنلاین و چه در روش حضوری، نیاز به پرداخت هیچ مبلغی ندارید. البته ممکن است در مواقع خاصی و در روش حضوری، مبلغ ناچیزی برای انجام این کار از شما دریافت شود.

استعلام کد مالیاتی ترکیه

چگونگی استعلام کد مالیاتی ترکیه

ممکن است در مواقعی کد مالیاتی خود را فراموش کنید و بخواهید آن را پیدا کنید. در نتیجه، برای این منظور می توانید به سراغ وب سایت اداره مالیات ترکیه بروید. جهت استعلام کد مالیاتی باید بعد از ورود به این سایت، در بخش استعلام کد مالیاتی، شماره پاسپورت خود را وارد کنید. در نهایت، به صفحه شخصی خود هدایت می شوید که در این صفحه کد مالیاتی اختصاصی شما برایتان نمایش داده می شود.

اگر صاحب شرکتی هستید و می خواهید کد مالیاتی را استعلام بگیرید، باید وارد سایت سازمان مالیات این کشور شوید. در ادامه، باید مراحل احراز هویت را با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز طی کنید. سپس، گزینه های برای شما نمایش داده می شوند که باید روی گزینه شماره شناسایی مالیات کلیک کنید. در نهایت، با جست و جوی عبارت اداره استان و مالیات می توانید با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز شماره مالیات شرکتتان را استعلام بگیرید.

اخذ کد مالیاتی لازمه مهاجرت به ترکیه است

اگر به دنبال مهاجرت به کشور ترکیه هستید، توصیه می کنیم حتما کد مالیاتی این کشور را دریافت کنید. در غیر این صورت، از دریافت بسیاری از خدمات در ترکیه مانند امکان خرید و اجاره ملک محروم خواهید شد. اگر به دنبال خرید یا اجاره خانه در ترکیه جهت مهاجرت هستید و می خواهید کد مالیاتی این کشور را دریافت کنید، ما در روتس کپیتال آماده ارائه مشاوره به شما هستیم. با استفاده از خدمات مجموعه ما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، کد‌ ما‌لیاتی تر‌کیه را دریافت و برای خرید یا اجاره ملک در این کشور اقدام کنید. برای این منظور، کافی است همین حالا با کارشناسان ما در موسسه roots capital تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس اپ