دیپورتی از ترکیه

دیپورتی ترکیه

راهنمای کامل دیپورتی و روش های رفع آن

این سوال افرادی است که قصد سفر به کشور ترکیه به منظور تفریح، اقامت و یا سایر موارد را دارند. بعضی از مواقع افراد حتی خودشان هم نمی‌دانند چگونه دیپورت شده‌اند. اگر بخواهیم یک تعریف از دیپورت شدن داشته باشیم میتوان گفت: دیپورت یعنی حذف و اخراج فرد از کشور مورد نظر که بنا به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. اگر شما هم از روش های رفع دیپورتی از ترکیه اطلاع ندارید تا پایان متن همراه ما باشید.

دیپورتی ترکیه

 

روش های رفع دیپورتی ترکیه

به طورکلی برای رفع دیپورتی از ترکیه 2 روش وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

1.دریافت یکی از انواع ویزا

افرادی که از طریق این روش می‌توانند دیپورت از ترکیه به ایران را رفع کنند باید یکی از ویزاهای مربوط به تحصیل، ازدواج، تحقیقات پژوهشی، کار و درمان را بگیرند. با دریافت یکی از این ویزاها، دیپورت شدن آنها تا قبل از پایان یافتن زمان باقی مانده دیپورتی افراد در کشور ترکیه، پایان می‌یابد.

برای گرفتن یکی از این نوع ویزاها، نیاز به یک وکیل برای رفع دیپورتی ترکیه و باتجربه دارید تا با ارائه مدارک درست، بتوانید در نهایت نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

2.اقدام از طریق دادگاه اداری

روش دومی که می‌توانید از طریق آن به رفع دیپورتی در ترکیه بپردازید، مراجعه به کنسولگری ترکیه در ایران است. در این روش شما با مراجعه به دادگاه‌های اداری، اعتراض خود را به تصمیم گرفته شده درخصوص دیپورتی اعلام می‌کنید.

دلایل دیپورتی از ترکیه به چه منظور است؟

شاید این سوال هم اکنون در ذهن شما ایجاد شده باشد دلایل دیپورت شدن از ترکیه چیست؟ کشور ترکیه چرا افراد را دیپورت می‌کند؟ انجام چه کارهایی سبب می‌شود تا کشور ترکیه یک فرد را دیپورت کند؟

برای رسیدن به‌جواب سوالات بالا، باهم مطلب را ادامه ‌دهیم.

اولین و مهم‌ترین دلیل دیپورت شدن، ورود غیرقانونی به کشور ترکیه است. افرادی که تلاش می‌کنند به روش های غیرقانونی وارد کشور ترکیه شوند به‌شدت مورد مجازات این کشور قرار می‌گیرند.

دومین دلیل، تعداد روزهای حضور در خاک ترکیه باتوجه به ویزایی است که شما می‌گیرید. یعنی افراد باتوجه به ویزایی که می‌گیرند مدت زمان‌های خاصی را می‌توانند در کشور باشند و اگر این مورد رعایت نشود و افراد بیشتر از زمان مشخص شده باشند، دیپورت می‌شوند.

دلیل سوم، خروج غیرقانونی از کشور ترکیه می‌باشد. مثلا اگر شما اقدام به خروج از کشور ترکیه با پاسپورت تقلبی و دیگر روش‌های غیر قانونی از نظر این کشور را انجام دهید، دیپورت خواهید شد.

مورد آخری که میتوان به آن اشاره کرد، انجام کار غیرقانونی برای برآمدن از پس هزینه های زندگی در ترکیه می‌باشد.

دیپورتی ترکیه

پس به طور کلی افرادی که در معرض دیپورت شدن عبارتند از:

 1. افراد محکوم به حبس بالای 2 سال در کشور ترکیه
 2. افراد فعال در گروه‌های تروریستی با هر عنوانی
 3. استفاده از ویزاهای جعلی و تقلبی برای ورود به ترکیه
 4. افرادی فعال در مشاغل غیرقانونی و غیر مجاز
 5. تمدید نکردن تاریخ اقامت در ترکیه بعد از ده روز
 6. افراد دارای مجوز اقامت باطل شده
 7. افراد مشغول به کار بدون داشتن اجازه کار در ترکیه
 8. ورود و خروج افراد به‌صورت غیرقانونی
 9. افراد وابسته به حزب‌ها و سازمان‌ها
 10. ورود افراد منع شده به کشور ترکیه
 11. افراد متقاضی ردشده یا تایید نشده درخواست اقامت در زمینه حمایت بین‌المللی

چه نکاتی مهمی را باید درخصوص دیپورت شدن از ترکیه بدانم؟

خب دوستان امیدواریم که تا اینجای مطلب برای شما کاربردی بوده باشد اما باید برخی از نکات مربوط به دیپورت شدن از ترکیه را بدانید:

 • پس از پایان یافتن ویزای 90 روزه، اگر درخواست تمدید ویزای شما با موافقت روبه رو نشد در مدت زمان 10 روز این کشور را ترک کنید چراکه در غیر اینصورت تبعید خواهید شد.
 • برای رفع دیپورتی از ترکیه خود تلاش کنید که بهتر است برای اینکار از یک وکیل کمک بگیرید.
 • ممکن است در بعضی از مواقع دیپورت شدن به‌دلایل نامعلومی باشد که حتی خودمان هم باخبر نباشیم، به‌همین دلیل باید قبل از سفر شرایط دیپورتی خود را چک کرده تا در طول سفر به‌مشکل برنخوریم.
 • درصورت دیپورت شدن، حتما هزینه‌ های خود دراین خصوص را پرداخت کنید چراکه تا زمان پرداخت نکردن این هزینه از ورود به این کشور منع خواهید شد.

____________________________________________________________
بیشتر بخوانید: جریمه اضافه ماندن در ترکیه در سال ۲۰۲۳
____________________________________________________________

دیپورتی ترکیه

ما در ابتدا به بیان رفع دیپورتی در ترکیه پرداختیم و روش‌های مربوط به آن را برای شما بیان کردیم؛ سپس در ادامه، دلایل مربوط به دیپورت شدن و افرادی که تحت این شرایط قرار می‌گیرند را بیان کردیم.

 

ویدیوی روش جلوگیری از دیپورت شدن از ترکیه

پس اگر بازهم سوالی در این زمینه دارید حتما از ما بپرسید تا کارشناسان روتس کپیتال در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 

سوالات متداول

 1. دیپورت شدن از ترکیه به چه صورت است؟

کشور ترکیه دو نوع دیپورت را برای افراد درنظر می‌گیرد که شامل دیپورت موقت و دیپورت دائم می‌شود. در دیپورت موقت فرد به‌مدت 3 ماه تا 5 سال از ورود به فرد جلوگیری شده و در صورت دیپورت دائم، فرد دیگر حق ورود به این کشور را نخواهد داشت.

 1. چه کسانی توسط کشور ترکیه دیپورت نمی‌شوند؟

در ادامه افرادی که نام می‌بریم شامل دیپورت شدن از کشور ترکیه نمی‌گردند:

 • بالا بودن وخامت حال مسافر، سن و باردار بودن آن
 • افراد نیازمند به تجهیزات پزشکی
 • افراد قربانی شده قاچاق انسان
 • وجود نشانه های جدی برای افراد مجازات شونده و متخاصم در کشور خود
 1. قوانین کشور ترکیه برای دیپورت کردن چگونه است؟

کشور ترکیه سه قانون را برای دیپورت کردن افراد درنظر می‌گیرد که شامل موارد زیر است:

 1. ورود افراد غیر قانونی به کشور ترکیه
 2. زیرپاگذاشتن قوانین مربوط به ویزا توسط افراد
 3. افراد ادامه‌دهنده به اقامت و کارهای خود در صورت اتمام یافتن انقضای ویزا و مجوز کار آنها

62 thoughts on “دیپورتی از ترکیه

 1. سلام
  موقع خروج از مرز ترکیه مامور ترک مهر خروج پاسپورت را نزده ما متوجه نشدیم و پس از دو هفته مجدد خواستیم برگردیم ترکیه که در مرز ترکیه مارو گرفتن جریمه کردن و برگردوندن ایران درحالیکه مقصر خودشون بودن اما ما هم دقت نکردیم الان ما باید چیکار کنیم میدانید ما رو راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام پیشنهاد میکنم با شماره 905431104030 تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه بهتر و جامع تر شمارو راهنمایی کنند.

  2. سلام
   متاسفا هستم و واتس اپ و تلگرام قطعه فقط ایمو دارم و نمیتونم تماس بگیرم .
   آیا شما می توانید مشکل ما رو درست کنید

  3. سلام منم دقیقا مشکل شمارو دارم. میخوام بدونم چکار کردین؟ مشکلتون حل شد؟ من میترسم برم ترکیه

   1. سلام فاطمه جان
    ببینید من پیشنهاد میکنم حتما جریمه تون رو پرداخت کنید ولی اگه راهنمایی بیشتری میخواید میتونید با وکیل حقوقی شرکت تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنن
    +905431104040

    1. کسی که دیپورت شده نمی تونن وارد ترکیه بشه تا بتونه جریمه پرداخت کنه متاسفانه

   2. سلام من ورودم قانونی بوده ولی میخواستم غیر قانونی از ترکیه خارج شم که متاسفانه دیپورت شدم
    برای گرفتن پاسپورت کجا باید برم

    1. سلام مهدی جان
     قاعدتا پاسپورتتون رو نباید بگیرن ولی اگه ضبط شده باید به کنسولگری مراجعه کنید.

    2. سلام ببخشین چ مدت کشید که شمارو به ایران دیپورت کردن و آیا پاسپورت شما رو بهتون دادن ؟ خواهش میکنم جواب بدین سپاس؟؟؟

  4. سلام من ۷ سال پیش به صورت غیر قانونی بدون پاسپورت وارد ترکیه شدم و بعد با برگه خروج ،از ترکیه خارج شدم ،و بعد چند سال پیش برای اولین بار پاسپورت دریافت کردم،میخواستم ببینم الان برای ورود به ترکیه به مشکل بر میخورم ؟؟؟ ممنون

   1. سلام احمد جان
    توجه داشته باشید شما باید به حاک ترکیه وارد شید بعد از طریق پلیس فرودگاه معلوم بشه وضعیت دیپورتی شما

 2. سلام علی هستم .من از کشور ترکیه بصورت نرمال دیپورت شدم .یعنی هم موقع خروج از ترکیه و ورود به ایران مهر دیپورت تو پاسپورت من نخورده . آیا من میتونم مجدد به ترکیه سفر کنم . ممنون میشم رهنمایی کنید

  1. سلام علی جان
   ببینید امکانش هست هم اجازه ورود داشته باشید هم نیست.
   ثبت نشدن مهر دیپورت در پاسپورت دلیل بر عدم ثبت دیپورت از اون کشور نیست ولی توصیه میکنم به کنسولگری مراجعه کنید.

 3. سلام
  من از تاریخ کیملیکم ۶ ماه گذشته و دوبار راندو گرفتم و رد شدم. فکر میکردم تو فرودگاه سه ماه جریمه بشم اما تو فرودگاه به من برگه دادن که ۶ ماه نمیتونی برگردی و من امضا کردم ولی خروج نزدم و برگشتم چون اینجا خونه اجاره کردم و برگشتم که خونه رو پس بدم بعد برم با توجه به اینکه من برگه خروج را امضا کردم و نرفتم ایا برای خروج تو فرودگاه مشکلی پیش میاد یا مجدد همون ۶ ماه را می‌دهند ؟
  و اینکه ایا با تعویض پاسپورت در تهران جریمه های من پاک میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام وقتتون بخیر شما به علت اینکه قوانین رو رعایت نکردین و خروج نزدید اگر بخواهید از خاک ترکیه خارج بشوید باید جریمه تایم اضافه ای که در خاک ترکیه بودید را دوباره پرداخت کنید برای اطلاعات بیشتر مقاله جریمه ماندن در خاک ترکیه بیش از مدت ویزا را مطالعه فرمایید و در داخل فرودگاه مشخص میشود که شما تا چه تاریخ دیپورت هستید،شما اگر پاسپورتتون را تعویض کنید تمام اطلاعات شما در داخل سیستم ثبت هست و اطلاعات شما تغییر نمیکند.

    1. سلام سعید جان
     با تعویض پاسپورت رفع دیپورت ترکیه اقدام قانونی نیست و نميتونيد با تغيير نام يا نام خانوادگيتون وارد خاك تركيه بشید چون مشخصات شما كاملا در سيستم هاى امنيتى ثبت شده. مشخصاتی مثل اثر انگشت یا حتی چهره. اگر هم موفق به ورود شدید بعدا برای شما دردسر ساز میشه

 4. سلام خسته نباشید من دیپرت بودم از ترکیه مدت ۵سال جریمه بیشتر موندن باید میدادم ندادم و الآن پسوند اسم شناسناممو برداشتم با اسم و فامیل جدید و کد سریال پاسپرت جدید اقدام کردم میخواستم ببینم برای کیملیکم تو ترکیه به داستانی نمیخورم چون تو مرز از من اثر انگشت گرفتن و برای کیملیک باید اثر انگشت بزنم ؟؟؟

  1. سلام امیرجان
   عنایت داشته باشید صددرصد به مشکل بر میخورید پیشنهاد میکنم با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید و بگید به وکلای سایت وصلتون کنن تا بهتر و دقیق تر راهنمایی بشید.

 5. سلام
  دختر خواهر من از اول ابتدایی استانبول درس خونده و الان ۶ میخونه .
  و حدودا ۳ سال هست که پدرش به خاطر اختلافی که با مادرش دارن برگشته ایران و موافقت نامه برای ثبت نام نداده و اقامت نداره ، ، در مورد خواهرمم که همینطور به خاطر اینکه چند سال پیش رد شده اقامتش دیگه اقامت نمیدن بهشون ولی خواهرم به خاطر مدرسه دخترش نمیتونه اونجا رو ترک کنه چون بچه کاملا ترکی درس خونده و دانش اموز خیلی زرنگی هم هست .
  الان چطوری میتونن بدون خروج زدن یا دیپورتی اقامت بگیرن واقعا شرایطشون حاده خواهرم با یه دختر بچه حتی نمیتونه سر کار بره چون اقامت نداره؟

  1. سلما جان به دلیل اینکه فرزند خواهرتون زیر 18 سال هست باید رضایت پدر رو بگیرید و راه قانونی دیگه ای وجود نداره

 6. سلام وقتتون بخیر همسرم با صاحبخانه سر بالا بردن اجاره به توافق نرسیدن و صاحبخانه چون نمی توانست کرایه بالا بگیره و ما رو خارج کنه از خانه شکایت به دروغ کرد که اجاره نامه پارسال خود همسرم امضا کرد ما هم خیالمون راحت بود که دروغ می گوید ولی شوهرمو ۴ روز بازداشت کردند وکیل گرفتم ولی راهی هست همسرمو بیرون بیارم تا پرونده روال خودشو بره ؟

 7. صاحبخانه افترا جعل امضا زده در صورتیکه کاملا مشخص و یکسال ما حتی کرایه بیشتر از قوانین ترکیه به صاحب ملک با حساب بانکی مون تسلیم کردیم ممنونم راه خارج کردن همسرمو بگید اگر هست

  1. نسترن جان سلام ببینید طبق قانون ترکیه صاحبخانه حق اخراج مستاجر رو نداره تا 5 سال و افزایش کرایه خانه در ترکیه در هر سال حدود 25 درصده و همچنین صاحبخانه حق شکایت از مستاجر رو نداره. من پیشنهاد میکنم با شماره +905431104040 تماس بگیرید و جزئیات رو دقیق تر و صحیح تر بگید تا راهنماییتون کنن.

 8. سلام من اقامت چهار ساله دانشجویی انتالیا داشتم
  بعد دو سال دانشگاهمو عوض کردم‌اومدم‌ انکارا ولی نمیدونستم که باید برم خبر بدم اقامتمو عوض کنم الان بعد یه سالو نیم که فهمیدم
  رفتم که اقامتمو عوض کنم رد خورد و گفتن که باید دو ۱۰ روز خروج کنم
  منم خروج کردنی پلیس ۴۰۰۰ تا جریمه نقدی گفت ولی چون من نقد نداشتم و هیچ جوره نمیتونستم جور کنم
  گفتن اگه جریمرو بدی یه سال
  اگه ندی دو سال دیپورتی
  ولی گفتن میتونی بری ویزا بگیری برگشتنی پرداخت کنی ولی بازم یه سال دیپورتی داری
  من چیکار میتونم بکنم
  اونجا دانشجوام و به من باز اقامت میدن ؟

  1. سلام وقت بخیر
   طبق صحبت هایی که با وکیل حقوقی شرکت داشتیم شما به 2 صورت میتونید اقامت رو تمدید کنید 1. خرید ملک 2 . اقامت کاری دریافت کنید

 9. سلام ، درخواست اقامت توریستی من برای بار اول رد شده و همینطور 90 روز منم تموم شده ، من میتونم برگردم ایران پاسپورتمو عوض کنم دوباره برگردم ترکیه 90 روز بمونم؟ (شماره شماره پاسپورت تغییر میکنه)

  1. سلام امیر جان
   نه مسلما با تعویض پاسپورت این امر شدنی نیست چون اطلاعات هویتی شما تغییر پیدا نخواهد کرد.

 10. سلام وقتتون بخیر
  برادرم دوسال پیش به دلیل اقدام خروج غیر قانونی از ترکیه به هلند دیپورت شد ، دلیل هم گفت اطلاعی نداشتم غیر قانونی هست فکر میکردم مدارک اصلی هستن چون عکس خودش بود رو پاسش، بعد از گذشت دو روز در بازداشتگاه به ایران دیپورت شدن ،با پاس اصلی خودشون .
  بعد دیگه از طریق راه درست سعی کرد برای کانادا یا آمریکا اپلای کنه یعنی تحصیلی ، معدل a هم شده، الان یکی بهش گفته دیگه نمی تونی هیچ جای دنیا اقدام کنی تحصیلی چون سابقت خراب شده ، تو ایران البته براش منع تعقیب خورده و سو پیشینه نداره، حالا سوال این هست که اون سفارت ها میان کل کشورها رو چک میکنن کجا رفتی و چی شده؟؟؟
  یعنی سفارت کانادا و یا آمریکا از جریانی که تو ترکیه اتفاق افتاده خبردار میشه؟اگه بله چطوری؟
  و اینکه چه مدتی به ترکیه ممنوع الورود هست؟ آیا با پرداخت پول جریمه رفع میشه؟

  اگر برای کارهای ویزای کانادا و یا آمریکا به کشور ارمنستان یا دبی بره بجای ترکیه چطور؟

  1. سلام علی جان
   توجه کنید در برگه خروج از ترکیه مشخص شده که تا چه هنگام ایشون مجوز ورود به خاک این کشور رو ندارن ولی بدون هیچ مشکلی میتونن برای کشور های دیگه اپلای کنن.
   در مورد پرداخت جریمه هم بگم که برادر شما دیپورت شدن و در قانون ترکیه با پرداخت هیچ مبلغی قادر به رفع دیپورت تا مدت زمان مشخص شده نخواهید بود، جریمه در صورتیه که شخص بیشتر از مدت زمان ویزا در خاک ترکیه حضور داشته باشه

 11. سلام، من آپارتمانی خریدم که مستأجر داشت و قرار بود ملک رو تخلیه کنه، اقامت تاشینماز گرفتم ولی مستأجر آپارتمان رو تخلیه نکرد و من مجبورشدم آپارتمان دیگری رو اجاره کنم. الان بعد از ۴ ماه کارت اقامتم پسیو شده.
  – آیا کارت اقامتم ابطال میشه و باید از ترکیه خارج بشم؟
  – اگر از ترکیه خارج بشم و بعد از چند ماه دیگه برگردم آیا میتونم روی همون آپارتمان به شرط تخلیه شدنش مجدد درخواست اقامت بدم؟
  سپاس فراوان از راهنمایی شما

  1. سلام امید جان
   ببینید متاسفانه به دلیل اینکه نفوس دیگری در اون ملک ثبته و شما هم نفوستون رو در اونجا ثبت کردید، کارت اقامتتون باطل میشه. شما بعد از 3 ماه میتونید وارد ترکیه بشید و به اقدامتتون ادامه بدید تا مستاجر تخلی کنه و نفوسش رو از روی ملک شما برداره تا شما بتونید مجددا درخواست اخذ اقامت بدید.

 12. با سلام
  من اقامتم تمدید نشد و ۱ ماه دیپورت خوردم وبرگشتم الان بعد از یک ماه اگه بخوام برگردم میتونم ۳ ماه توریستی بمونم ؟چون دوستانی که شرایطشون مثل من بود می‌گفتند که توریستی نمیشه فقط توی فرودگاه ازتون تعهد میگیرن که طی ۱۰ روز راندو بگیرین ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن من بچه ای دارم که اونجا مدرسه میره برای اون چیکار میتونم بکنم؟

  1. سلام سارا جان
   ببینید شما در صورتی میتونید برگردید به ترکیه که 3 ماه از آخرین خروجتون از ترکیه گذشته باشه. پس فعلا نمیتونید برگردید. در صورت اقدام برای اقامت توریستی بله 10 روز شما فرصت دارید و اگر ریجکت بشه دیگه نمیتونید اقامت توریستی درخواست بدید. در رابطه با فرزندتون هم خب حتما سرپرستی اونجا داره

 13. سلام وقت بخیر من دوماه بیشتر از مهلت پاسپورتم در خاک ترکیه ماندم و توسط پلیس دستگیر شدم و بعداز رفتن به کمپ من را به درب مرزی تحویل دادن و چون امکان پرداخت جربمه نبود پرداخت نکردم و هیچ حکم دیپورت به من ندادن الان چند وقت دیپورت هستم و جریمه من چقدر است الان هفت ماه از دیپورت من گذشته است ایا با پرداخت جریمه میتوانم برگردم

  1. سلام رضا جان
   دقت داشته باشید هنگام دیپورت شدن از ترکیه، پلیس فرودگاه ترکیه یک برگه بهتون که درش مشخص شده تا چه مدت دیپورت شده اید و مبلغ جریمه تون چقدره. اگر هنگام خروج همچین برگه ای ندادن باید اقدام به ورود به ترکیه بکنید تا پلیس فرودگاه ترکیه مشخص بکنه براتون و اضافه کنم اگر زمان دیپورتی تون تموم شده باشه میتونید با پرداخت جریمه تون در همون لحظه به پلیس فرودگاه وارد ترکیه بشید.

 14. سلام من همسرم اهل تاجیکستان بوده و از ترکیه دیپورت شد و در ایران ازدواج کردیم و همسرم شناسنامه پاسپورت ایرانی گرفت ایا. با پاسپورت ایرانی امکان ورود به ترکیه را دارد

  1. سلام ارین جان
   ببینید اگر نام و نام خانوادگیشون تغییر پیدا کرده احتمالا موفق به ورود به ترکیه بشن

 15. سلام من سال ۹۸خودم برگشتم مرزکه خارج شم چون دوماه اضافه مونده بودم ترکیه جریمه خوردموبخاطربی ادبی ماموروحس تنفریکه ازترکیه پیداکردن جریمه روپرداخت نکردم به نظرتون چندسال دیپورت شدم الان میتونم برگردم

  1. سلام معراج جان
   هنگام خروج از ترکیه یک برگه بهتون میدن که درش مشخص شده چه مدت دیپورت شدید منتهی فکر نمیکنم که دیپورتتون تا الان طول کشیده باشه. به نظرم شما میتونید برگردید ترکیه ولی در مرز باید جریمه تون رو پرداخت کنید

 16. سلام من چهار ماه پیش دیپورت شدم به دلیل اینکه تو ده روز نتونستم اقامت بگیرم مدت دیپورتم سه ماه بود موقع خروج جریمه رو هم پرداخت کردم میخواستم بدونم الان میتونم بدون مشکل وارد ترکیه بشم یا اینکه باید برم کنسولگری برای اجازه ورود؟ یعنی بعد از اتمام دیپورتی میشه به راحتی وارد ترکیه شد یا اقداماتی هست که باید انجام بشه قبل ورود؟

  1. سلام الهام جان
   اگر مدت زمان دیپورتتون تموم شده بدون هیچ مشکلی و اقدامی میتونید وارد ترکیه بشید و اگر مشکلی هم وجود داشته باشه پلیس گمرک ترکیه مشخص میکنه

   1. و اینکه جای تشکر داره ازتون که پاسخوی دقیق و کامل همه هستید
    من اتفاقی وارد این سایت شدم و وقتی دیدم جواب سوالات همه رو دادید اینجا رو پیشنهادکردم به دوستم

 17. سلام و وقت بخیر
  معمولا سوالات رو چند روز بعد جوابگو هستید ؟
  یکی از دوستانم سوالی داشتن و زمان پاسخگویی براشون مهم هست چون باید سریع اقدام کنن واسه یسری کارها

 18. سلام وقتتون بخیر ،پرونده پناهندگی من در اداره مهاجرت رد شده و از سال ۲۰۱۵ اینجا هستم ، یک ماه از تاریخ کیملیکم مونده و هزینه دادرسی دادگاه براب اعتراض به اداره مهاجرت دارم موقع خروج از ترکیه پرداخت اون جریمه دادگاه اجباری هست ؟! و آیا خودمون برگه خروج بخواهیم لدون کمپ رفتن بهمون میدن ؟! اگه خودشون کمپ ببرن مستقیم دیپورت میکنن یا اجازه میدن وسیله هامونو جمع کنیم

  1. سلام آذر جان
   مشکلات مربوط به پناهندگی مربوط به دولت میشه و اظهار نظر و راهنمایی این قبیل برنامه ها رو باید از مراجع قضایی پیگیری کنید.

 19. سلام وقتتون به خیر

  همسر من کیملیک از طریقه اجاره خونه نتونست بگیر و رعد شدنش رو به ما خبر ندادن. در آخر وقتی کشورو ترک کرد بهش گفتن تا ۳ ماه نمیتونه بید بد از اینکه جاریم رو پرداخت کردیم. یک وکیل گرفتیم ک دانشجوی برگرده و ثبتنام دانشگاه کردیم، وکیل گفت ک ویسی و۸۴ میگیره توی فرودگاه که متاسفانه نشد و از خود فرودگاه برگشت تهران. برای ویسی دانشجوی انقدم کرد از سفارت ترکیه در تهران که اونم امروز رعد شد. حالا ۳ هفتهٔ دیگه ۳ ماهش پر می‌شه، سوال من اینکه آیا می‌تونه بد از ۳ هفته برگرده و آیا سه ماهی ک باید بیرون باشه برای معافیت ویسی ۹۰/۱۸۰ اضافه می‌شه به سه ماه ممنوع وردش یا نه؟ یعنی در جم باید ۶ ماه ایران بمن یا می‌تونه پایان ۳ ماه از روز خرجش برگرده؟

  معذرت می‌خوام اگه اشتباه مینویسم، ممنون از رهنمییتن

  1. سلام رضا جان
   توجه داشته باشید هنگام خروج از ترکیه پلیس گمرگ یه برگه ای ارائه میدن که در اون مدت زمان دیپورت و جریم نقدی مشخص شده. اگر همچین برگه ای ندارید باید از اقدام به ورود به ترکیه بکنید و از پلیس گمرک جویا بشید. برای ویزای تحصیلی هم باید مدارک ثبت نام دانشگاه رو به سفارت ترکیه در ایران ارائه بدید تا ویزای تحصیلی ترکیه بهتون تعلق بگیره.

 20. سلام.من پنج سال پیش دیپورت شدم یک ماه بیشتر موندم جریمه را ندادم حالا بعد پنج سال میتونم برم و پنج سال از چه تاریخی حساب میشه.

  1. سلام سجاد جان
   اگر 5 سال ممنوعیت وردتون تکمیل شده بله میتونید وارد خاک ترکیه بشید ولی جریمه نقدی که مشخص کردن رو باید در فرودگاه به پلیس گمرک پرداخت کنید. مدت زمان ممنوعیت ورود هم از تاریخ خروجتون از خاک ترکیه حساب میشه

 21. سلام من و همسرم وفرزند۳سالم بامادرم باپاس ایرانیمون رفتیم ترکیه و بعداز چندروز با پاس تقلبی می‌خواستیم از ترکیه خارج بشیم به سمت مجارستان ک پلیس مارو گرف و بازداشت کرد و ماطبق خواسته خودمون دیپورت شدیم اربیل عراق و بعداز چندروز زمینی اومدیم ایران اما مهر دیپورتی توی واسمون نخورده چطوری متوجه بشیم تا کی نمی‌تونیم بریم ترکیه

  1. سلام نورا جان
   توجه داشته باشید این قبیل از جرایم حدود 3 الی 5 سال ممنوعیت ورود داره ولی هنگام دستگیری صد در صد پلیس گمرک ترکیه یک برگه به شما داده که درش ذکر شده به چه دلیل دیپورت شدید و چه مدت ممنوعیت ورود به خاک ترکیه رو دارید ولی احیانا اگر این برگه رو ندادن تنها راهش اینه که شما اقدام به ورود به ترکیه بکنید و اونجا پلیس گمرک ترکیه به شما اعلام میکنه که حق ورود دارید یا خیر و تا چه مدت این ممنوعیت طول خواهد کشید.

 22. سلام من دو ماه تو ترکیه اضافه موندم تو مرز پلیس بهم گفت جریمه رو وقتی میخواستی دوباره بیایی بده ایا بعد از سه ماه خروجم میتونم دوباره برم و جریمه ممو بدم و وارد خاک ترکیه بشم.لطفا راهنمایی کنید.

 23. سلام،
  بنده به مدت ۱ماه ۲۲ روز ترکیه بودم بعد خروج زدم، ۱ هفته ایران بودم دوباره رفتم ۱ ماه ۲۳ روز موندم و موقع خروج گفتن ۱۲۰۰ لیر جریمه شدم ک ب دلیل عدم موجودی نقدی جریمه پرداخت نکردم، هیچ برگه ای هم به من ندادن مبنی بر این که برای چند وقت دیپورت میشم! الآن از مهر خروجم ۱ ماه ۱۷ روز میگذره که ایران هستم، وضعیت من الآن چطور هست؟

  1. سلام رضا جان
   اگه برگه ای بهتون ندادن پس تنها راهش اینه اقدام به ورود به ترکیه بکنید تا پلیس گمرک در مرز یا فرودگاه وضعیت تون رو اعلام کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس اپ