دیپورتی از ترکیه

دیپورتی ترکیه

راهنمای کامل دیپورتی و روش های رفع آن

این سوال افرادی است که قصد سفر به کشور ترکیه به منظور تفریح، اقامت و یا سایر موارد را دارند. بعضی از مواقع افراد حتی خودشان هم نمی‌دانند چگونه دیپورت شده‌اند. اگر بخواهیم یک تعریف از دیپورت شدن داشته باشیم میتوان گفت: دیپورت یعنی حذف و اخراج فرد از کشور مورد نظر که بنا به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. اگر شما هم از روش های رفع دیپورتی از ترکیه اطلاع ندارید تا پایان متن همراه ما باشید.

دیپورتی ترکیه

 

روش های رفع دیپورتی ترکیه

به طورکلی برای رفع دیپورتی از ترکیه 2 روش وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

1.دریافت یکی از انواع ویزا

افرادی که از طریق این روش می‌توانند دیپورت از ترکیه به ایران را رفع کنند باید یکی از ویزاهای مربوط به تحصیل، ازدواج، تحقیقات پژوهشی، کار و درمان را بگیرند. با دریافت یکی از این ویزاها، دیپورت شدن آنها تا قبل از پایان یافتن زمان باقی مانده دیپورتی افراد در کشور ترکیه، پایان می‌یابد.

برای گرفتن یکی از این نوع ویزاها، نیاز به یک وکیل برای رفع دیپورتی ترکیه و باتجربه دارید تا با ارائه مدارک درست، بتوانید در نهایت نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

2.اقدام از طریق دادگاه اداری

روش دومی که می‌توانید از طریق آن به رفع دیپورتی در ترکیه بپردازید، مراجعه به کنسولگری ترکیه در ایران است. در این روش شما با مراجعه به دادگاه‌های اداری، اعتراض خود را به تصمیم گرفته شده درخصوص دیپورتی اعلام می‌کنید.

دلایل دیپورتی از ترکیه به چه منظور است؟

شاید این سوال هم اکنون در ذهن شما ایجاد شده باشد دلایل دیپورت شدن از ترکیه چیست؟ کشور ترکیه چرا افراد را دیپورت می‌کند؟ انجام چه کارهایی سبب می‌شود تا کشور ترکیه یک فرد را دیپورت کند؟

برای رسیدن به‌جواب سوالات بالا، باهم مطلب را ادامه ‌دهیم.

اولین و مهم‌ترین دلیل دیپورت شدن، ورود غیرقانونی به کشور ترکیه است. افرادی که تلاش می‌کنند به روش های غیرقانونی وارد کشور ترکیه شوند به‌شدت مورد مجازات این کشور قرار می‌گیرند.

دومین دلیل، تعداد روزهای حضور در خاک ترکیه باتوجه به ویزایی است که شما می‌گیرید. یعنی افراد باتوجه به ویزایی که می‌گیرند مدت زمان‌های خاصی را می‌توانند در کشور باشند و اگر این مورد رعایت نشود و افراد بیشتر از زمان مشخص شده باشند، دیپورت می‌شوند.

دلیل سوم، خروج غیرقانونی از کشور ترکیه می‌باشد. مثلا اگر شما اقدام به خروج از کشور ترکیه با پاسپورت تقلبی و دیگر روش‌های غیر قانونی از نظر این کشور را انجام دهید، دیپورت خواهید شد.

مورد آخری که میتوان به آن اشاره کرد، انجام کار غیرقانونی برای برآمدن از پس هزینه های زندگی در ترکیه می‌باشد.

دیپورتی ترکیه

پس به طور کلی افرادی که در معرض دیپورت شدن عبارتند از:

 1. افراد محکوم به حبس بالای 2 سال در کشور ترکیه
 2. افراد فعال در گروه‌های تروریستی با هر عنوانی
 3. استفاده از ویزاهای جعلی و تقلبی برای ورود به ترکیه
 4. افرادی فعال در مشاغل غیرقانونی و غیر مجاز
 5. تمدید نکردن تاریخ اقامت در ترکیه بعد از ده روز
 6. افراد دارای مجوز اقامت باطل شده
 7. افراد مشغول به کار بدون داشتن اجازه کار در ترکیه
 8. ورود و خروج افراد به‌صورت غیرقانونی
 9. افراد وابسته به حزب‌ها و سازمان‌ها
 10. ورود افراد منع شده به کشور ترکیه
 11. افراد متقاضی ردشده یا تایید نشده درخواست اقامت در زمینه حمایت بین‌المللی

چه نکاتی مهمی را باید درخصوص دیپورت شدن از ترکیه بدانم؟

خب دوستان امیدواریم که تا اینجای مطلب برای شما کاربردی بوده باشد اما باید برخی از نکات مربوط به دیپورت شدن از ترکیه را بدانید:

 • پس از پایان یافتن ویزای 90 روزه، اگر درخواست تمدید ویزای شما با موافقت روبه رو نشد در مدت زمان 10 روز این کشور را ترک کنید چراکه در غیر اینصورت تبعید خواهید شد.
 • برای رفع دیپورتی از ترکیه خود تلاش کنید که بهتر است برای اینکار از یک وکیل کمک بگیرید.
 • ممکن است در بعضی از مواقع دیپورت شدن به‌دلایل نامعلومی باشد که حتی خودمان هم باخبر نباشیم، به‌همین دلیل باید قبل از سفر شرایط دیپورتی خود را چک کرده تا در طول سفر به‌مشکل برنخوریم.
 • درصورت دیپورت شدن، حتما هزینه‌ های خود دراین خصوص را پرداخت کنید چراکه تا زمان پرداخت نکردن این هزینه از ورود به این کشور منع خواهید شد.

____________________________________________________________
بیشتر بخوانید: جریمه اضافه ماندن در ترکیه در سال ۲۰۲۲
____________________________________________________________

دیپورتی ترکیه

ما در ابتدا به بیان رفع دیپورتی در ترکیه پرداختیم و روش‌های مربوط به آن را برای شما بیان کردیم؛ سپس در ادامه، دلایل مربوط به دیپورت شدن و افرادی که تحت این شرایط قرار می‌گیرند را بیان کردیم.

 

ویدیوی روش جلوگیری از دیپورت شدن از ترکیه

پس اگر بازهم سوالی در این زمینه دارید حتما از ما بپرسید تا کارشناسان روتس کپیتال در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 

سوالات متداول

 1. دیپورت شدن از ترکیه به چه صورت است؟

کشور ترکیه دو نوع دیپورت را برای افراد درنظر می‌گیرد که شامل دیپورت موقت و دیپورت دائم می‌شود. در دیپورت موقت فرد به‌مدت 3 ماه تا 5 سال از ورود به فرد جلوگیری شده و در صورت دیپورت دائم، فرد دیگر حق ورود به این کشور را نخواهد داشت.

 1. چه کسانی توسط کشور ترکیه دیپورت نمی‌شوند؟

در ادامه افرادی که نام می‌بریم شامل دیپورت شدن از کشور ترکیه نمی‌گردند:

 • بالا بودن وخامت حال مسافر، سن و باردار بودن آن
 • افراد نیازمند به تجهیزات پزشکی
 • افراد قربانی شده قاچاق انسان
 • وجود نشانه های جدی برای افراد مجازات شونده و متخاصم در کشور خود
 1. قوانین کشور ترکیه برای دیپورت کردن چگونه است؟

کشور ترکیه سه قانون را برای دیپورت کردن افراد درنظر می‌گیرد که شامل موارد زیر است:

 1. ورود افراد غیر قانونی به کشور ترکیه
 2. زیرپاگذاشتن قوانین مربوط به ویزا توسط افراد
 3. افراد ادامه‌دهنده به اقامت و کارهای خود در صورت اتمام یافتن انقضای ویزا و مجوز کار آنها

21 thoughts on “دیپورتی از ترکیه

 1. سلام
  موقع خروج از مرز ترکیه مامور ترک مهر خروج پاسپورت را نزده ما متوجه نشدیم و پس از دو هفته مجدد خواستیم برگردیم ترکیه که در مرز ترکیه مارو گرفتن جریمه کردن و برگردوندن ایران درحالیکه مقصر خودشون بودن اما ما هم دقت نکردیم الان ما باید چیکار کنیم میدانید ما رو راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام پیشنهاد میکنم با شماره 905431104030 تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه بهتر و جامع تر شمارو راهنمایی کنند.

  2. سلام
   متاسفا هستم و واتس اپ و تلگرام قطعه فقط ایمو دارم و نمیتونم تماس بگیرم .
   آیا شما می توانید مشکل ما رو درست کنید

  3. سلام منم دقیقا مشکل شمارو دارم. میخوام بدونم چکار کردین؟ مشکلتون حل شد؟ من میترسم برم ترکیه

   1. سلام فاطمه جان
    ببینید من پیشنهاد میکنم حتما جریمه تون رو پرداخت کنید ولی اگه راهنمایی بیشتری میخواید میتونید با وکیل حقوقی شرکت تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنن
    +905431104040

 2. سلام علی هستم .من از کشور ترکیه بصورت نرمال دیپورت شدم .یعنی هم موقع خروج از ترکیه و ورود به ایران مهر دیپورت تو پاسپورت من نخورده . آیا من میتونم مجدد به ترکیه سفر کنم . ممنون میشم رهنمایی کنید

  1. سلام علی جان
   ببینید امکانش هست هم اجازه ورود داشته باشید هم نیست.
   ثبت نشدن مهر دیپورت در پاسپورت دلیل بر عدم ثبت دیپورت از اون کشور نیست ولی توصیه میکنم به کنسولگری مراجعه کنید.

 3. سلام
  من از تاریخ کیملیکم ۶ ماه گذشته و دوبار راندو گرفتم و رد شدم. فکر میکردم تو فرودگاه سه ماه جریمه بشم اما تو فرودگاه به من برگه دادن که ۶ ماه نمیتونی برگردی و من امضا کردم ولی خروج نزدم و برگشتم چون اینجا خونه اجاره کردم و برگشتم که خونه رو پس بدم بعد برم با توجه به اینکه من برگه خروج را امضا کردم و نرفتم ایا برای خروج تو فرودگاه مشکلی پیش میاد یا مجدد همون ۶ ماه را می‌دهند ؟
  و اینکه ایا با تعویض پاسپورت در تهران جریمه های من پاک میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام وقتتون بخیر شما به علت اینکه قوانین رو رعایت نکردین و خروج نزدید اگر بخواهید از خاک ترکیه خارج بشوید باید جریمه تایم اضافه ای که در خاک ترکیه بودید را دوباره پرداخت کنید برای اطلاعات بیشتر مقاله جریمه ماندن در خاک ترکیه بیش از مدت ویزا را مطالعه فرمایید و در داخل فرودگاه مشخص میشود که شما تا چه تاریخ دیپورت هستید،شما اگر پاسپورتتون را تعویض کنید تمام اطلاعات شما در داخل سیستم ثبت هست و اطلاعات شما تغییر نمیکند.

    1. سلام سعید جان
     با تعویض پاسپورت رفع دیپورت ترکیه اقدام قانونی نیست و نميتونيد با تغيير نام يا نام خانوادگيتون وارد خاك تركيه بشید چون مشخصات شما كاملا در سيستم هاى امنيتى ثبت شده. مشخصاتی مثل اثر انگشت یا حتی چهره. اگر هم موفق به ورود شدید بعدا برای شما دردسر ساز میشه

 4. سلام خسته نباشید من دیپرت بودم از ترکیه مدت ۵سال جریمه بیشتر موندن باید میدادم ندادم و الآن پسوند اسم شناسناممو برداشتم با اسم و فامیل جدید و کد سریال پاسپرت جدید اقدام کردم میخواستم ببینم برای کیملیکم تو ترکیه به داستانی نمیخورم چون تو مرز از من اثر انگشت گرفتن و برای کیملیک باید اثر انگشت بزنم ؟؟؟

  1. سلام امیرجان
   عنایت داشته باشید صددرصد به مشکل بر میخورید پیشنهاد میکنم با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید و بگید به وکلای سایت وصلتون کنن تا بهتر و دقیق تر راهنمایی بشید.

 5. سلام
  دختر خواهر من از اول ابتدایی استانبول درس خونده و الان ۶ میخونه .
  و حدودا ۳ سال هست که پدرش به خاطر اختلافی که با مادرش دارن برگشته ایران و موافقت نامه برای ثبت نام نداده و اقامت نداره ، ، در مورد خواهرمم که همینطور به خاطر اینکه چند سال پیش رد شده اقامتش دیگه اقامت نمیدن بهشون ولی خواهرم به خاطر مدرسه دخترش نمیتونه اونجا رو ترک کنه چون بچه کاملا ترکی درس خونده و دانش اموز خیلی زرنگی هم هست .
  الان چطوری میتونن بدون خروج زدن یا دیپورتی اقامت بگیرن واقعا شرایطشون حاده خواهرم با یه دختر بچه حتی نمیتونه سر کار بره چون اقامت نداره؟

  1. سلما جان به دلیل اینکه فرزند خواهرتون زیر 18 سال هست باید رضایت پدر رو بگیرید و راه قانونی دیگه ای وجود نداره

 6. سلام وقتتون بخیر همسرم با صاحبخانه سر بالا بردن اجاره به توافق نرسیدن و صاحبخانه چون نمی توانست کرایه بالا بگیره و ما رو خارج کنه از خانه شکایت به دروغ کرد که اجاره نامه پارسال خود همسرم امضا کرد ما هم خیالمون راحت بود که دروغ می گوید ولی شوهرمو ۴ روز بازداشت کردند وکیل گرفتم ولی راهی هست همسرمو بیرون بیارم تا پرونده روال خودشو بره ؟

 7. صاحبخانه افترا جعل امضا زده در صورتیکه کاملا مشخص و یکسال ما حتی کرایه بیشتر از قوانین ترکیه به صاحب ملک با حساب بانکی مون تسلیم کردیم ممنونم راه خارج کردن همسرمو بگید اگر هست

  1. نسترن جان سلام ببینید طبق قانون ترکیه صاحبخانه حق اخراج مستاجر رو نداره تا 5 سال و افزایش کرایه خانه در ترکیه در هر سال حدود 25 درصده و همچنین صاحبخانه حق شکایت از مستاجر رو نداره. من پیشنهاد میکنم با شماره +905431104040 تماس بگیرید و جزئیات رو دقیق تر و صحیح تر بگید تا راهنماییتون کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس اپ