خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

چرا خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان جذاب است؟

خرید خانه در ترکیه برای ایرانیان با انگیزه های مختلفی همراه است که باعث جذابیت و علاقه مندی ایرانیان شده است. برای ما ایرانیان زندگی در این کشور همسایه به خاطر ریشه‌های مشترک فرهنگی، فرصت های سرمایه گذاری، وجود طبیعت بکر و سواحل زیبا در کنار غنای فرهنگی تاریخی، ترکیه را به آرامشگاهی زیبا و دلربا تبدیل کرده است.

خرید خانه در ترکیه

از نگاهی دیگر به دلیل توسعه‌ی شهرسازی در مناطق مختلف کشور ترکیه، در کنار برنامه‌های اقتصادی دولت که بیشتر در جهت اصلاح واحد پولی (لیر) است و بدلیل به صرفه بودن هزینه‌های زندگی و دسترسی آسان و همجواری با ایران، می‌توان از مزایای اقامتی این کشور نیز مانند خدمات کار و تحصیل، خدمات بانکی و بیمه ای و خدمات درمانی استفاده کرد.

کشور ترکیه به خاطر رشد اقتصادی چشمگیر در میان کشور‌های خاورمیانه، یکی از مقاصد سرمایه‌گذاران خارجی است. خرید ملک در ترکیه در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری کرده است. این رشد و رونق بسیار خوب در سایه‌ی تسهیلات و امکاناتی است که دولت ترکیه در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد.

مزایای خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه نسبت به کشورهای حاشیه خلیج فارس از مزیت های متنوع تری برخوردار است. مزایایی همچون ثبات ارزش پولی، سرمایه‌گذاری به صرفه، هزینه‌های زندگی و دسترسی آسان که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها ‌می پردازیم. شما با اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می توانید از تمام این مزایا بهره مند شود.

ارزش پول

دولت ترکیه با برنامه‌های اقتصادی گسترده و با هدف ثبات و اصلاح ارزش پولی این کشور، رویکردهای مهمی در اقتصاد خود برگزیده است که رشد بالای 20 درصدی اقتصاد ترکیه در سه ماهه دوم سال 2021 را از نتایج آن می‌توان به شمار آورد. این رشد اقتصادی بالا در سال‌های اخیر سبب احیای حیاتی بخش‌های مختلف ساخت و ساز، صنعت و املاک در این کشور شده است که سالانه محیای سرمایه گذاران خارجی از کشورهای مختلف می‌باشد.

دولت ترکیه با این اصلاحات گسترده باعث بهبود در شاخص سهولت در انجام کسب و کار نیز شده است. این نکته به معنای رشد رتبه‌ی شاخص ارزیابی انجام کسب و کار است. به نحوی که از رتبه‌ی 93 در سال 2006 به رتبه‌ی 33 در سال 2020 بهبود یافته است.

خرید خانه در ترکیه

سرمایه گذاری به صرفه

خرید خانه در ترکیه نسبت به کشورهای همسایه از مزیت به صرفه بودن برخوردار است. به نوعی که در کشور ترکیه برای سرمایه گذاری در بخش املاک، در کنار تسهیلات کم بهره، و اعطای تابعیت، می‌توان از این نوع سرمایه گذاری به یک منبع سود دهی رسید. زیرا بحث ملک در کشور ترکیه به خاطر پشتوانه‌ قوی صنعتی در ساخت و ساز و روند افزایش سرمایه گذاری و رشد اقتصادی، از سوددهی مطمئنی برخوردار است.

از سوی دیگر موضوع به صرفه بودن هزینه های حمل و نقل و ارتباطات در کشور ترکیه نسبت به سایر کشورها از مزایا و به صرفه بودن این نوع سرمایه گذاری به شمار می‌آید. از نگاهی دیگر تورم در بخش سرمایه‌گذاری املاک تاثیرات چندانی ندارد به همین خاطر این نوع سرمایه‌گذاری سود بیشتری دارد.

هزینه زندگی

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان پایین بودن هزینه های زندگی است. هزینه های زندگی در کشور اروپایی ترکیه نسبت به ایران به صرفه و ارزان است.

کشور ترکیه به خاطر داشتن منابع طبیعی کشاورزی، دارا بودن از صنعت حمل و نقل با کیفیت بالا و متصل بودن به بازارهای جهانی و اروپایی از تورم نسبتا پایینی برخوردار است. به نوعی که اغلب هزینه هایی که در زندگی به خوراک و پوشاک و مسکن تعلق دارد، در کشور ترکیه از صرفه های اقصادی برخوردار است. زیرا این کشور هم قطب تولید برندهای مطرح پوشاک در منطقه‌ی خاورمیانه به شمار می‌رود و هم در جهت تولید صنعت غذایی خود، در کنار تکیه بر منابع طبیعی کشاورزی حاصل خیز خود، با اتصال به بازار های غنی قاره سبز، می‌تواند نقش بسزایی در تامین نیاز های غذایی کشور را داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله هزینه زندگی در ترکیه را مطالعه فرمایید.

دسترسی آسان

کشور ترکیه به خاطر همجواری، همسایگی و برخوردار بودن از 500 کیلومتر مرز مشترک با ایران، در کنار مقصد گردشگری و توریستی، می‌تواند به خاطر دارا بودن ارتباطات ریلی زمینی و هوایی، زمینه‌های سرمایه گذاری برای ایرانیان را فراهم کند. حتی این امکان برای ایرانیان وجود دارد که بر اساس رعایت قوانین، ایرانیان به وسیله‌ی خودروی شخصی خود به این کشور رفت و آمد کنند.

از سوی دیگر به خاطر وجود حمل و نقل های متنوع و صنعتی در داخل کشور ترکیه، از حمل و نقل بسیار ارزانی برخوردار است که به نوبه‌ی خود یک مزیت متنوعی به چشم می‌آید. از سوی دیگر پروازهای روزانه بین دو کشور، رشد تاثیرات اقتصادی بین دو کشور را نوید می‌دهد.

خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه در کدام شهرها مناسب است؟

خرید ملک در هر یک از شهر های کشور ترکیه دارای مزایای خاص خودش می‌باشد که باید دید سرمایه‌گذار با چه هدفی نسبت به خرید ملک اقدام می‌کند. برای مثال خرید خانه در استانبول می‌تواند ایده‌آل باشد.

استانبول

استانبول یکی از شهرهای پر جمعیت ترکیه است که بیشتر ایرانی ها این شهر را برای اقامت و سرمایه گذاری و خرید ملک انتخاب می‌کنند.

استانبول که تقریبا وسعتی بالغ بر دو برابر تهران را دارد، جمیعتی نزدیک 20 میلیون نفر را در خود جای داده است. شهر استانبول به قلب تجارت و کسب و کار کشور ترکیه لقب گرفته است. شهری زیبا که زندگی هر لحظه در کوچه پس کوچه های آن جریان دارد. همچنین به خاطر وجود آثار تاریخی و فرهنگی، طبیعت بکر و مراکز و بازار های خرید بزرگ و فراوان، انتخاب نخست بیشتر توریست ها و گردشگران می‌باشد. و به اصطلاح امروزی، شما هر چه از یک زندگی استاندارد را توقع داشته باشد، این شهر برای شما محیا خواهد کرد. در استانبول بجز چند محله‌ی اعیان نشین، بقیه محلات از ثبات قشری و جمعیتی برخوردار است. از لحاظ تامین منابع، شما می‌توانید در هر ساعت از روز، مایحتاج زندگی خود را از محله‌ی خود تامین کنید که نشان از گستردگی امور اصلی در یک شهر بزرگ است. اشخاصی که از بافت بومی نشین شهر، رضایت خوبی ندارند، می‌توانند از محلات غرب استانبول مانند بیلیک دوزو یا باهچه شهیر یا اسنیورت اقدام به خرید ملک کنند. دلیل این توصیه نیز به خاطر وجود بافت های جدید و خیابان کشی شده و نوع توسعه و شهرسازی مدرن است.

خرید خانه در ترکیه

مزیت خرید خانه در استانبول

از مزایای دیگر خرید ملک در استانبول، سهولت در خرید و فروش ملک است. به گونه‌ای که شما هر وقت بخواهید ملک خود را به نقدینگی تبدیل کنید، به آسانی انجام می‌شود. البته وجود مگا پروژه هایی که در محلات غرب استانبول وجود دارد و تا سال 2023 که سال جشن 100 سالگی جمهوری ترکیه است، باید به بهره برداری برسد، از ویژگی های منحصر به فرد در زمینه سرمایه گذاری است. شهر هایی نظیر آنتالیا – کوش آداسی – بدروم- وان و آنکارا درلیست شهر های مهم دیگر سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور ترکیه قرار دارند.

قوانین خرید خانه در ترکیه

برای خرید و فروش ملک باید با قوانین و نکات مهم در زمان خرید خانه در ترکیه آگاه باشید چون کشور ترکیه نیز مانند سایر کشورها، قوانین خاصی برای املاک و اراضی خود دارد. طبق قانون املاک و اراضی به شماره 35 مصوب سال 2012: یک تبعه غیر ترکیه (خارجی) می‌تواند در کشور ترکیه ملک یا اراضی که بیشتر از 30 هکتار نباشد و در محدوده نظامی نباشد را بخرد. پس هر شخص خارجی می‌تواند با مراجعه و استعلام از سازمان های مربوطه نظیر سازمان ثبت و نقشه برداری، در مورد ملکی که در نظر دارد، تحقیق به عمل آورد و از میسر بودن خرید خود استعلام گیرد.

البته اشخاصی که نسبت به خرید اراضی اقدام می‌کنند، باید ظرف دو سال نسبت به ساخت و ساز و معرفی آن به وزارت مربوطه اقدام کنند. و همچنین پروژه هایی نظیر پروژه های تجاری، باید قبل از خرید اراضی اقدامات خود را انجام دهند.

مدارک ضروری برای خرید ملک در ترکیه

 • سند ملک و اراضی و تمامی اطلاعات مانند محل دقیق ملک روی نقشه- مختصات و تاییدیه سازمان ثبت اسناد
 • مدارک و اطلاعات خریدار مانند پاسپورت و کارت های شناسایی
 • پرداخت عوارض های شهرداری
 • دو قطعه عکس از فروشنده و خریدار (6*4)
 • دو فرد – شاهد
 • حضور وکیل(ارائه وکالتنامه با ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه و دادگستری)
 • حضور شخص مترجم رسمی

سخن پایانی

سرمایه گذاری در بخش املاک کشور ترکیه به دلیل موقعیت های تجاری و ارتباطی مهم، از رویکردها و اهمیت‌های بالایی برخوردار است. کشور ترکیه به خاطر جایگاه خود که واسطه ای میان آسیا و اروپا است، از وضعیت اقتصادی پر رونقی برخوردار است که به نوع خود و بسته به شرایط خود، زمینه‌های شکوفایی اقتصادی را در خود جایی داده است. سرمایه گذاری در بخش ملک نیز همانند سایر مولد های اقتصادی دارای ارزش و رویکرد بالایی است که به نوبه‌ی خود باعث رونق چرخه های اقتصادی صنعتی می‌شود و زمینه های سود آوری را برای هر شخصی شکوفا می‌نماید.

 

سوالات متداول

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه کدام است؟

بهترین شهرها برای خرید خانه و زندگی در ترکیه عبارتند از: استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر و آلانیا

خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان امکان پذیر است؟

بله در سایت روتس کپیتال شما قادر به خرید خانه با هر مقدار بودجه ای هستید حتی به صورت نقد و اقساط

ایا خرید ملک در ترکیه خوب است؟

بله خرید ملک در ترکیه از لحاظ اقتصادی و معیشتی هم برای خودتان و هم برای خانوده تان بسیار می تواند مفید باشد.

2 thoughts on “خرید خانه در ترکیه

 1. سلام و احترام
  من ۳۱ سالمه و با همسرم و پسر ۳سالم
  قصد اقامت ترکیه رو داریم
  الان ۴۰۰ م نقدینگی ماست + ارزش ملک ما در تهران ۱میلیارد و ۸۰۰..
  اما نگران درآمدمون هستیم
  چه مدرکی داشته باشیم خوبه؟ برای استخدام و شغل آیندمون در ترکیه.
  و اینکه خودم میخوام مدرک فیشال و میکاپ رو ایران بگیرم .
  به نظرتون میتونم با این دو مدرک در ترکیه برای خودم درآمد داشته باشم..

  خیلی برامون مهمه… بتونید ما رو کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس اپ