خرید قسطی خانه در ترکیه مناسب شهروندی با اقساط بلند مدت

خرید خانه قسطی در ترکیه

خرید خانه قسطی در ترکیه برای همه امکان‌پذیر است

به دلیل شناخته شدن ترکیه به عنوان گزینه ای عالی برای سرمایه گذاری و همین طور امکان اخذ تابعیت این کشور با خرید ملک، در حال حاضر ایرانیان زیادی به دنبال خرید ملک در این کشور هستند. یکی از روش های خرید خانه در کشور ترکیه، خرید اقساطی است. برای این منظور، باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر ملک شرایط خاص خود را برای خرید اقساطی دارد که شما می توانید با توجه به شرایط مالی خود اقدام به خرید ملک دلخواه کنید. برای اطلاع از شرایط خرید خانه قسطی در ترکیه، روش انجام این کار، مدارک مورد نیاز و اطلاع از امکان اخذ اقامت این کشور با خرید ملک با این روش پرداخت، در این مطلب از مجموعه روتس کپیتال با ما همراه باشید.

خرید خانه قسطی در ترکیه

 

مزایای خرید خانه قسطی در ترکیه

در حال حاضر به دو روش قسطی و نقدی می توان در کشور ترکیه ملک خریداری کرد. روش نقدی مزایای خاص خود را دارد. اما ممکن است زمانی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، سرمایه کافی برای خرید به صورت نقدی را در اختیار نداشته باشید. اینجا است که خرید ملک به صورت قسطی می تواند گزینه ای عالی برای شما باشد.

خرید قسطی خانه در ترکیه به شما این امکان را می دهد تا بخشی از ارزش ملک را به صورت بخش بخش پرداخت کنید. این برای زمانی مناسب است که در آن بازه زمانی قصد خرید ملک را دارید و می خواهید هزینه آن را بعدا پرداخت کنید.

خرید ملک به صورت قسطی در کشور ترکیه مزایای زیادی دارد که یکی از آن ها، امکان سکونت در خانه پیش از اتمام قسط ها است. در حالی که در برخی از کشورها، افرادی که قصد خرید خانه به صورت اقساطی را دارند، تنها زمانی می توانند در ملک ساکن شوند که تمام اقساط آن را پرداخت کرده باشند.

از جمله دیگر مزایای خرید خانه قسطی در ترکیه می توان به امکان مبادله ملک در زمان پرداخت اقساط اشاره کرد. به زبان ساده تر، حتی زمانی هم هنوز اقساط شما تمام نشده است، می توانید برای مبادله ملک اقدام کنید.

شرایط خرید خانه قسطی در ترکیه

به طور کلی، شرایط خرید خانه قسطی در کشور ترکیه توسط فروشنده تعیین می شود. در نتیجه، می توان گفت که هر خانه شرایط فروش اقساطی خاص خود را دارد. به همین خاطر، ممکن است برای پیدا کردن خانه مد نظر خود در کشور ترکیه برای خرید قسطی، چند ماهی درگیر باشید.

نکته ای که درباره خرید خانه قسطی در ترکیه وجود دارد، این است که شرایط خرید خانه به صورت قسطی موارد مختلفی را شامل می شود که از جمله آن ها می توان به پرداخت مبلغ در ابتدا و قسط بندی اشاره کرد. به عنوان مثال، ممکن است یک فروشنده برای ملک خود پیش پرداخت 50 درصدی را در نظر بگیرد و الباقی مبلغ را در مدت 36 ماه به صورت قسطی از شما دریافت کند. اما یک فروشنده دیگر ممکن است ملک خود را با پیش پرداخت 30 درصدی ارائه دهد. اما شرایط اقساطی آن 12 ماهه باشد. به همین خاطر، می توان گفت که در نهایت، این شما هستید که با توجه به شرایط خود خانه ای را برای خرید به صورت قسطی انتخاب می کنید.

نکته ای مهم درباره خرید ملک قسطی در ترکیه وجود دارد که مربوط به سود اقساط می شود. با توجه به دست باز فروشندگان برای تعیین شرایط فروش ملک به صورت قسطی، ممکن است برخی از آن ها برای تقسیط از شما سود دریافت کنند.

اخذ اقامت با خرید خانه قسطی در ترکیه

آیا می توان با خرید خانه قسطی اقامت ترکیه را اخذ کرد؟

یکی از سوالاتی که درباره خرید قسطی خانه در ترکیه مطرح می شود این است که آیا می توان با خرید ملک به این روش، اقامت ترکیه را دریافت کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تنها زمانی می توانید اقامت دائم و شهروندی ترکیه را به دست بیاورید که سند ملک به نام شما باشد. با توجه به اینکه در خرید ملک به صورت اقساطی، تا پایان اقساط ثبت سند به نام خریدار انجام نمی شود، باید بگوییم تنها زمانی می توانید با خرید ملک از این روش برای اقامت ترکیه اقدام کنید که قسط های شما تمام شده و سند به نام شما ثبت شده باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک را مطالع فرمایید.

در برخی شرایط ممکن است فروشنده راضی شود که پیش از اتمام قسط ها ثبت سند را به نام خریدار انجام دهد. در صورتی که این اتفاق رخ بدهد، می توانید بدون هیچ مشکلی برای اخذ اقامت کشور ترکیه و دریافت تابعیت آن اقدام کنید.

بودجه لازم برای خرید خانه قسطی در ترکیه

اگر به دنبال خرید آپارتمان در کشور ترکیه هستید، توصیه می کنیم ابتدا بودجه لازم را برای خرید در نظر داشته باشید. برای تعیین بودجه لازم باید بگوییم که قیمت خانه ها در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارند. از جمله این عوامل می توان به شهر و محله خانه اشاره کرد. شهرهایی مانند آنتالیا و استانبول از گران ترین شهرهای کشور ترکیه هستند. در نتیجه، قیمت املاک هم به مراتب در این شهرها بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه مانند وان است. ضمنا، هرچقدر که محله مورد نظر به مرکز شهر نزدیک تر باشد، قیمت آن هم به مراتب بیشتر خواهد بود.

شرایط خانه از جمله متراژ، سن، امکانات و دسترسی ها می توانند به نوبه خود روی قیمت املاک تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، خانه ای که طول عمری کمتری دارد، متراژ آن بیشتر است و امکانات بیشتری دارد، به مراتب قیمت آن از یک خانه کوچک معمولی بیشتر است.

مدارک لازم برای خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

مدارکی که برای خرید آپارتمان قسطی در ترکیه نیاز دارید

اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را به صورت قسطی دارید، بد نیست کمی هم درباره مدارک مورد نیاز در زمان خرید بدانید. برای خرید ملک، بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید و معامله را به صورت حضوری انجام دهید. برای این منظور، باید مدارکی از جمله مدارک هویتی خود را در اختیار داشته باشید.

از جمله برخی از مدارک مورد نیاز برای خرید خانه قسطی در ترکیه می توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی مانند کارت ملی به صورت ترجمه شده
  • گواهی اخذ کد مالیاتی
  • برخی از اسناد مربوط به خرید ملک (در زمان خرید به شما اعلام خواهد شد)

با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه، می توانید به راحتی ملک دلخواه را خریداری کنید. توجه داشته باشید که نقص مدارک می تواند باعث طولانی تر شدن فرایند خرید و اذیت شدن شما و فروشنده شود. در نتیجه، توصیه می کنیم حتما برای انجام معامله مدارک کامل و بدون نقص را در اختیار داشته باشید.

اخذ کد مالیاتی برای خرید ملک در ترکیه را فراموش نکنید

یکی از مدارکی که برای خرید قسطی خانه در ترکیه، پیش تر به آن اشاره شد، کد مالیاتی است. کد مالیاتی درست مانند کد ملی عمل می کند و اطلاعات شما را دارد. برای هرگونه خرید املاک و انجام معاملات در ترکیه، باید حتما کد مالیاتی را دریافت کرده باشید.

برای اخذ کد مالیاتی کشور ترکیه دو روش پیش روی شما قرار دارد. اولین روش مراجعه به دفاتر مربوط به اخذ این مدرک است. با مراجعه به این دفاتر، در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید کد مالیاتی را برای خود دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که ممکن است مراجعه حضوری کمی وقت گیر باشد و در مدت زمانی که در کشور ترکیه حضور دارد، فرصتی برای انجام این کار نداشته باشید.

روش دوم برای اخذ کد مالیاتی جهت خرید خانه قسطی در ترکیه، اقدام آنلاین است. برای این منظور، می توانید به وب سایت مربوط به آن مراجعه کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات هویتی برای دریافت کد مالیاتی، از شما خواسته می شود تا مدارک مورد نیاز را برای اخذ این کد وارد کنید. از جمله این مدارک می توان به پاسپورت و دیگر مدارک هویتی اشاره کرد. بعد از انجام این کار، کد مالیاتی برای شما صادر خواهد شد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که دریافت کد مالیاتی در کشور ترکیه کاملا رایگان است و در روش آنلاین، در کمتر از 15 دقیقه می توانید این کد را برای خود دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای اخذ کد مالیاتی ترکیه را مطالعه فرمایید.

خرید خانه در ترکیه با وام بانکی

یکی از سوالاتی که درباره خرید ملک اقساطی در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه مطرح می شود این است که آیا می توان خرید ملک را در این کشور با وام بانکی هم انجام داد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم برخی از بانک های ترکیه وام خرید ملک را به اتباع خارجی اعطا می کنند. شما می توانید با مراجعه به این بانک ها و دریافت وام، برای خرید ملک در این کشور اقدام کنید.

به طور کلی، نرخ سود بانکی در کشور ترکیه برای خرید ملک بین 8 تا 10 درصد است. همچنین مدت زمان بازپرداخت وام هم بین 10 تا 15 سال تعیین شده است که این بستگی به شرایط شما برای پرداخت وام و نوع بانک دارد.

برای دریافت وام بانکی خرید ملک در ترکیه، شرایط مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به برخورداری از تمکن مالی لازم اشاره کرد. برای این منظور، شما باید به بانک مورد نظر اثبات کنید که از شرایط مالی لازم برای بازپرداخت وام برخوردار هستید.

نکته مهمی درباره خرید خانه قسطی در ترکیه با وام بانکی وجود دارد که مربوط به سند می شود. در این روش خرید، سند ملک به نام شما خواهد شد، اما تا اتمام اقساط، امکان استفاده از خانه را برای اخذ اقامت و موارد دیگر نخواهید داشت. چرا که سند در رهن بانک قرار دارد. با این حال، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی خرید خانه قسطی در ترکیه با کمک وام بانکی می‌توانید با کارشناسان مجموعه روتس کپیتال تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مراحل خرید اقساطی آپارتمان در استانبول

مراحل خرید اقساطی آپارتمان در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه

برای خرید خانه قسطی در ترکیه باید با مراحل انجام این کار آشنایی داشته باشید. به طور کلی، خرید ملک در این کشور به صورت قسطی تفاوت چندانی با خرید ملک به صورت نقدی ندارد و تنها مراحل پرداختی آن متفاوت است.

اولین مرحله از خرید خانه قسطی در ترکیه، پیدا کردن خانه مورد نظر از میان گزینه های موجود است. برای این منظور، دو روش پیش روی شما وجود دارد. اولین روش این است که با سفر به ترکیه، به صورت حضوری به دنبال خانه دلخواه بگردید که علاوه بر صرف هزینه زیاد، زمان بر است و هرکسی زمان و توان انجام این کار را ندارد. این در حالی است که می توانید با خدمات روتس کپیتال، این کار را به صورت آنلاین انجام دهید.
_____________________________________________________________

بیشتر بخوانید: هزینه های خرید ملک در ترکیه
_____________________________________________________________

با کمک خدمات کارشناسان ما، این امکان را دارید تا به صورت آنلاین فایل های ملکی در ترکیه را به صورت رایگان مشاهده کنید. همچنین می توانید انتخاب ملک را به یکی از کارشناسان مجرب مجموعه ما بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهد. در صورتی هم که نیاز به دریافت مشاوره برای خرید ملک داشتید، بخش مشاوره ما پاسخگوی شما خواهد بود.

مرحله بعدی از خرید ملک در کشور ترکیه به صورت قسطی، بررسی شرایط خانه مورد نظر برای خرید است. در زمان خرید خانه، باید آن را از جهات مختلفی مانند فنی، تاسیساتی، مالیاتی و برخورداری از شرایط قانونی برای خرید ملک بررسی کنید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که می توانید برای این منظور از خدمات کارشناسان ماهر roots capital در این زمینه استفاده کنید.

در صورتی که از خانه ای را برای خرید پسندیدید و شرایط آن را بررسی کردید و مورد تایید بود، می توانید برای خرید آن اقدام کنید. برای این منظور، باید پیش‌پرداخت را پرداخت کرده و مابقی اقساط را هم در زمان تعیین شده پرداخت کنید.

روتس کپیتال؛ مرجع خرید انواع خانه در ترکیه به صورت قسطی

یکی از ساده ترین روش های خرید ملک در ترکیه، خرید به صورت قسطی است. در این روش، تنها بعد از پایان اقساط، سند ملک به نام شما خواهد شد. همچنین در صورت تمایل می توانید برای اخذ وام بانکی جهت خرید خانه استفاده کنید که دریافت وام، شرایط خاص خود را مانند افتتاح حساب بانکی در ترکیه را دارد.

مجموعه روتس کپیتال، بزرگ ترین مرجع خرید املاک در ترکیه، برای شما امکان خرید قسطی ملک را در این کشور فراهم کرده است. با کمک مجموعه ما می توانید در کوتاه ترین زمان، خانه رویایی خود را در ترکیه به صورت قسطی خریداری کنید. برای این منظور و خرید خانه در استانبول با اقساط 5 ساله، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس اپ